Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Věková dostupnost

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Články

Hideo Kodžima, úspěšný vývojář, vizionář a filmový nadšenec, který stále čeká na splnění snu

Hideo Kodžima v srpnu oslavil své 56. narozeniny. Více než polovinu svého života zasvětil vývoji her, z toho většinu času strávil v kancelářích japonské společnosti Konami. Za svůj přínos hernímu světu, ale i kultuře jako takové si vysloužil mnohá ocenění, přesto stále nenašel to, co hledá už od malička - stát se filmovým režisérem. Nyní je svému snu blíž než kdy předtím a nezbývá než doufat, že jeho filmy budou stát za to. Jeho příběh je ale mnohem bohatší.

16 nejzajímavějších chystaných deskovek podle videoher

Stolních her podle videoher každým rokem přibývá. Zatímco před rokem 2010 jsme byli rádi za jednu takovou hru za rok, na konci letošního roku nám na ně nebudou stačit prsty na rukou. A podíváme-li se do budoucnosti, je to ještě lepší. Ze zástupu oznámených deskovek s licencí jsme vybrali 16 kousků, které by podle nás neměly uniknout vaší pozornosti.

Magických 10/10 - nejlepší hry této generace podle Games.cz

Vysloužit si od některého z našich redaktorů v recenzi absolutní hodnocení, to není jen tak. I na vynikajících hrách často najdeme nějaké drobné závady, které výslednou známku srazí o stupínek dolů. Proto v následujícím výběru všech her této konzolové generace (tedy cca podzimu 2013), které u nás dostaly krásnou kulatou desítku, najdete opravdu jen to nejlepší. Uvidíme, jak (a zda) se tento seznam ještě rozšíří, než přijde nová generace, která už klepe na dveře.

Bleskovky

  • 1. 4. 2021 - Autor hudby k Death Stranding a Metal Gear Solid V odchází z Kojima Productions

  • 30. 7. 2020 - Hráči na PS3 dosáhli jaderného odzbrojení v Metal Gear Solid V

  • 19. 12. 2018 - Dabéři série Metal Gear Solid se sešli, aby společně přečetli variaci na klasický vánoční příběh The Night Before Metal Gear.

  • 25. 7. 2018 - Vyšel nový update (v1.17) pro Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, který přidává do FOB online módu novou hratelnou postavu - Quiet.

  • 23. 4. 2018 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v květnu 2018 Super Mega Baseball 2 (XOne), Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (XOne), Vanquish (XOne / X360) a Streets of Rage (XOne / X360). (+ video)

  • 5. 3. 2018 - Metal Gear Survive hrálo současně maximálně 7713 hráčů, tedy výrazně méně než předešlý Metal Gear Solid V (maximum 90952 hráčů).

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení čtenářů:
95/100
Datum recenze:
8. září 2015
Recenze