Články

Nezávislý rozcestník – Gamescom 2012 #1

Letošní Gamescom ukázal obvyklé podezřelé v jasnějším, ale i v matnějším světle, představil pár skvělých nezávislých titulů, a nebál se ani poněkud odvážnějších kousků z kategorie bizár. Zkrátka a dobře: nezávislá tvorba jak má být, jakou ji máme rádi a o jaké si dnes můžeme číst. Tak s čtením do chuti!

Ještě jednou o námořních bitvách v Assassin's Creed III

Normálně už bychom se k jedněm záběrům námořních soubojů z Assassin's Creed III nevraceli, protože nejde pořád ždímat jeden trailer. Ale řekněme, že v tomto komentáři je slušné množství dodatečných informací na to, aby stál za zveřejnění. Kupříkladu se dozvíte, že zde bude hned několik typů misí, které se budou lišit jak cílem, tak průběhem.

Dinosauří akce Primal Carnage představuje dvě povolání

Primal Carnage určitě nebude hitem sezony. Je to hra malá, ne zrovna krásná, ale to neznamená, že musí být špatná. Následující video představuje dvě povolání... i když povolání... Na jedné straně je to Trapper, na druhé Raptor, což není ani tak povolání jako druh. Každopádně se tak představí obě části téhle multiplayerovky, tedy hraní za dinosaura i člověka.

Vítr do plachet námořním traileru Assassin's Creed III

Větší důvěru v Assassin's Creed III u mne vyhrála až scéna námořního boje z E3 (co na tom, že je to ovládání rolí nerealistické, skákání do kupek sena vás také při pádu z třiceti metrů nezachrání) a je to opět námořní boj, který úspěšně smývá na mne prostě až příliš silnou patriotickou stopu hry.

Gamescom 2012 aneb setkáme se u Kolína (opět)

Nezdá se vám, že na herní scéně panuje nepatřičné ticho, klid a letní nuda? Není přeci možné, aby se nic nedělo? A máte pravdu, jako vždy :) Ve středu, respektive (dnes) v úterý pro novináře a ve čtvrtek pro veřejnost začíná v německém Kolíně nad Rýnem letošní ročník herní výstavy/veletrhu Gamescom.

Výčet toho, co čekat od PC verze Sleeping Dogs

Sice asi nepochopím, proč musí někdo vypočítávat, co bude PC verze nadějně vypadající hongkongské akce Sleeping Dogs obsahovat na pozadí nekonečného běhu v jedné z misí, ale proti gustu... Alespoň závěr té mise má atmosféru a nepřipomíná jen free-runnera na výletě po Hong Kongu. Tedy, ne, že by samotný klip, který je právě z PC verze, vypadal špatně!

Glum a držák Gandalf na videu z Guardians of Middle Earth

Glum je mrštná, malá, prstenem poblázněná potvora, která toho sice moc nevydrží, ale pro taktiku „hit and run“ má díky dočasnému rychlostnímu boostu ze schopnosti zvané „zbabělec“ dokonalé předpoklady. Jakmile se ale dostane do rubanice, ze které není úniku, tak už mu nezbude nic jiného, než zkusit útok „můj milášek“ bez cooldownu, když jím někoho zabije, než si pak před smrtí naposledy zahýká to svoje „golum, golum“.

Šéf Nintenda věří, že Wii U obstojí i proti nástupcům PS3 a X360

Přestože má konzole Wii U za sebou už druhou E3, existuje spousta šedých míst, které nebylo Nintendo schopno vybavit konkrétními informacemi. A zatímco v případě jiných konzolí, Wiičko nevyjímaje, měl člověk alespoň nějaké tušení, jestli se mu bude líbit nebo ne a po zahájení prodeje pro ní poběží do obchodů, na Wii U spousta hráčů stále kouká jako na obtížně pochopitelný zjev z Marsu.

Číslo 47 vs parta sexy ozbrojených jeptišek v traileru na Hitmana

Ano, já vím, jak ten nadpis zní. Ale upřímně, jeho tvůrci mi nedali jinou možnost, protože tohle video je ujeté a nadsazené ve stylu Sin City...a tak zatraceně povedené. Další étrojkový trailer nám ukazuje scénu, kdy na sedmačtyřicítku, který si momentálně asi v rámci revolty své sériové číslo vybrousil, přijde banda jeptišek, které pod hábity skrývají latex, podvazky a spoustu zbraní.

Úvodních 30 minut hraní Game of Thrones RPG

Do vydání akčního RPG Game of Thrones zbývá ještě celý týden, ale pokud byste opravdu nemohli vydržet, následující půlhodina záběrů z hraní ukazuje přesně to, co po spuštění hry uvidíte - včetně úvodního videa a cca desetiminutového filmečku. S doprovodným komentářem tu zažijete noční pronásledování jižně od Zdi, výběr postavy a pak už první krůčky ve hře.

Vyhlášení soutěže o 20 sluchátek značky Panasonic

Nedávno jsme ve spolupráci se společností Panasonic soutěžili o 20 sluchátek s označením RP-HNJ7 (viz obrázek). Stačilo správně odpovědět na jednoduchou otázku, poslat odpověď na náš email a chvilku počkat, než vylosujeme a vyhlásíme výherce. A právě nyní jsme se k tomu dostali. Správnou odpověď na soutěžní otázku a jména dvacítky šťastlivců najdete po rozkliku v člkánku.

Trailer oznamuje God of War: Ascension aneb výlet do minulosti

Člověk si rád oddychne, když skončí dlouhé období nejistoty a najednou je ve všem jasno. Po dlouhých měsících různých náznaku z životopisů, fám a záznamů na webech prodejců her se Sony konečně odhodlala k oznámení God of War: Ascension. A když vynechám nepříliš konkrétní trailer, tak u toho oznámení i zůstala. Ale i to je nějaká jistota.

Speciální mapy pro Mercenaries mód v Resident Evil 6

Kdo si předobjedná Resident Evil 6 v sítích Gamestop, Amazon nebo Best Buy, ten získá jednu ze tří extra map do Mercenaries módu, přičemž je pravděpodobné, že se jich později dočkají všichni v podobě DLC. Jedna z map se jmenuje The Catacombs (Gamestop), vypadá jako ze středověku a je plná nastražených pastí, například bodáků trčících se země a ze stropu.

Zemřel zakladatel Commodoru Jack Tramiel

Je asi příznačné, že o smrti Steva Jobse jsme slyšeli několik dnů i z našich zpráv a o smrti Jacka Tramiela se dozvídáme jen poskrovnu ze zahraničních zdrojů (čímž nechci nijak ubírat na významu Jobse).

Co přinese PC verze Ghost Recon: Future Soldier

Odložená PC verze týmové akce Ghost Recon: Future Soldier nakonec vyjde 15. června, tedy více než dva týdny po konzolových edicích. Dnes to oznámil UbiSoft a zároveň s tím přiblížil minimální hardwarové nároky: k rozjetí hry budete potřebovat procesor Pentium D 3.0GHz nebo Athlon 64 X2 4400+, 1GB operační paměti a 256MB grafickou kartu s shader modely 4.0.

V Darksiders II si pomůžete přitahovacím hákem

Nejnovější předváděčka Darksiders II se soustředí na The Forge neboli závěrečný dungeon v první čtvrtině hry. Abyste se k němu dostali, musíte dohrát celý první overworld, menší dungeony a pokud možno se zdokonalit během vedlejších questů - to vše jen proto, abyste v The Forge posléze strávili další čtyři hodiny a teprve na jejich konci se utkali s bossem Guardianem.

Artworky ze SW: Battlefront III na Resident Evil disku

Po zrušení Star Wars: Battlefront III éterem chvíli kolovala zpráva o tom, že tyto Hvězdné války přešly pod křídla vývojářů ze Slant Six. A zřejmě na tom něco bylo. Redaktorům serveru Betagames se podařilo najít důkazy v archivních souborech Resident Evil: Operation Raccoon City - konkrétně jde o loadovací obrázky několika scénářů z ledové planety Hoth.

Akční RPG podle Hobita vyvíjí autoři F.E.A.R.

Bývalý blog Superannuation přišel se zprávou, že vývojářské studio Warner Bros Games Seattle momentálně pracuje na herní adaptaci filmu Hobit: Část první v podobě akčního RPG. Bezesporu nejočekávanější snímek letošního roku přijde do kin koncem roku a měla by ho doprovodit kvalitní hra - v tomto případě nikoliv jen od nějakého řadového studia WB, nýbrž v podstatě od Monolith.

Aktuality kolem donate programu Games.cz

Jak jste nás párkrát upozorňovali v diskusi během Fight Clubu, už pár týdnů vám dlužíme článek o osudu našeho DONATE programu. Náprava přichází právě teď, a když už jsme si dali tak na čas, pokusíme se vás na revanš potěšit několika zajímavými plány do budoucna.

Risen 2 na korektnost nehraje, stejně jako piráti

Cenzoři z ESRB si podali Risen 2: Dark Waters a jako obvykle při tom prozradili pár roztomilých detailů. V exotickém prostředí tropického ostrva prý budete zápasit s opicemi nebo mořskými nestvůrami, přičemž v bitvách zásadně nechybí bolestivé výkřiky, cákance krve ani detaily ve zpomalených záběrech. Na ostrově lze napadnout i bezbranné kolemjdoucí a udeřit je tak, že ztratí vědomí.

Assassin's Creed III na vlastní oči aneb zdání klame

Americká revoluce nemůže být pro Evropana zajímavá a hopsání v korunách stromů namísto průzkumu zákoutí krásných historických měst je krok zpět větší, než Brno. S podobnými myšlenkami v hlavě, i když nevyřčenými, jsem seděl v improvizovaném kinosálu a poslouchal hudbu z Posledního mohykána.

Další Warhorse blog - jak udělat lepší hru s méně prostředky

Na stránkách českého studia Warhorse rozezněl Dan Vávra podruhé svoji hlásnou troubu a tentokrát se ve vývojářské blogu (CZ překlad v komentářích pod článkem!) věnuje velmi zajímavé problematice: je vlastně na tvorbu AAA hry potřeba 1000 vývojářů a desítky milionů dolarů? Dan se snaží dokázat, že to nutné rozhodně není, že to naopak hrám neprospívá.

Assassin's Creed III multiplayer pokračuje v tradici

Multiplayerová složka Assassin's Creed III bude nejspíš pokračovat v tradici, jíž vytyčily předchozí díly Brotherhood a Revelations. Podle dnešních zpráv totiž síťovou část hry vyvíjí opět studio UbiSoft Annecy - alespoň tomu napovídá angažmá Tima Brownea, který se k Annecy nedávno přidal a nyní se na svém Twitteru profiluje jako "lead designer multiplayeru AC3".

Jeremy McGrath's Offroad vyjde konečně v létě

2XL oznámili, že závody Jeremy McGrath's Offroad vyjdou na Xbox Live Arcade a PlayStation Network v průběhu letošního léta (původně měla hra vyjít už loni v létě). Zajezdíte si tu v čtyřkolových offroadových vozech z kategorií Rally Cars, Pro Buggies a Pro Lite Trucks. Samotná hra slibuje singleplayerový kariérní mód a kompetitivní závodění online pro osm lidí.

Dojmy z hraní Risen 2 - co o hře napověděla preview verze?

"Dobré ráno, vojáku. Trochu nesvůj, heh? Já též, máš tady, jako když se selka odkope. To jsi důstojník inkvizice? Spíš mecenáš lihovarníků. Zahoď láhev a kmitej ke kapitánovi, máme problém. V zátoce si dal titánský kraken další loď k obědu. Tohle musí přestat. Caldera se bortí v základech, v téhle vesnici už nás zítra nikdo neuvidí. Možná proto, že jsme tu zůstali úplně sami..."

Bude mít Sony u PlayStation 4 obdobu Kinectu?

Šikovní kluci z diskusních fór NeoGAF zase někde něco pěkného vyštrachali. Tentokrát je to zajímavý patent Sony z loňského roku, který by mohl naznačovat zařízení ne nepodobné Kinectu od Microsoftu. Patent se týká trojrozměrného snímání interaktivního prostředí pomocí zařízení, které je schopno snímat a měřit hloubku. Zařízení (tedy nějaká kamerka) bude schopno určit hloubku pole, díky které zjistí vzdálenost jednotlivých objektů na “scéně” (ve vašem obýváku).

Konec BioShock: Infinite neznají ani vývojáři

Šéf Irrational Games, Ken Levine, zveřejnil zajímavou informaci. Prý neprozradil svému vlastnímu týmu, který pracuje na BioShock: Infinite, celý příběh a vývojáři (ne všichni) neznají ani jeho konec. Levine chce pozorovat jejich reakce, až si příběh prožijí, především tedy jejich reakce na závěr. Je to pro něj prý důležité, protože stejnou reakci od stejného člověka už podruhé nedostane.

BioShock Infinite bude mít speciální 1999 mód

Pokud ve hrách hledáte výzvu jako za „starých dobrých časů“ (ačkoliv tím často myslíme i rozdílné dekády), asi vám udělá radost zpráva od Kena Levina, který oznámil, že BioShock Infinite bude obsahovat speciální mód jménem 1999, který před vás položí mnohem větší výzvu.

První info a screenshoty z XCOM: Enemy Unknown

Game Informer na svých stránkách zveřejnil tři první screenshoty z chystaného remaku strategie XCOM: Enemy Unknown od vývojářů z Firaxis. Stejně jako souběžně vznikající střílečka XCOM od 2K Marin se bude odehrávat ve fiktivním světě, kde mimozemšťané zaútočili na USA, nicméně Enemy Unknown prý o maličko později - v době, kdy už lidstvo čelí přímé mimozemské invazi.

Rozhodněte, kolik má stát horor Amy

Zaplatíte za survivalový horor Amy více na Xbox Live Arcade nebo PlayStation Network? Vývojáři z Lexis Numérique tohle rozhodnutí nechají na vás. Poté, co se strhla lavina diskusí ohledně rozdílu tří dolarů mezi cenami pro XBLA a PSN, vydavatel prohlásil, že konečné rozhodnutí nechá na hráčích. Momentálně hra stojí 800 MP na Xbox Live, respektive 13 dolarů na PlayStation Network.