Trailer na Assassin's Creed film živí naději, že výsledek bude alespoň "solidní"
zdroj: Archiv

Trailer na Assassin's Creed film živí naději, že výsledek bude alespoň "solidní"

12. 5. 2016 10:02 | Video | autor: Aleš Smutný |

Historická zkušenost s filmovými adaptacemi počítačových her praví, že na každou ucházející připadají nejméně tři opravdu mizerné. Assassin's Creed film ale budí naděje, že by tuto smutnou bilanci mohl mírně vylepšit. Naznačuje to i první trailer, který nabízí sestřih záběrů z moderní dějové linky, ale i z té historické, která se odehrává ve Španělsku v 15. století.

Na upoutávce je paradoxně sympatické, že se nesnaží zahltit vizuálně extravagantními momenty. CGI je v ní pomálu a za akcí a parkourem zjevně stojí více kaskadérská práce než zelené plátno. Ostatně, režisér Justin Kurzel (Macbeth) jasně říká, že nechce, aby se jeho hrdinové vznášeli vzduchem s rozevlátými plášti. „Nesmí se vznášet kolem, když dopadnou - musíte to slyšet. Chceme ukázat, že to jsou lidé, a mají uvěřitelné schopnosti.“

zdroj: Archiv

Snímku by mělo hodně pomáhat herecké obsazení. Michael Fassbender hraje Calluma Lynche, který byl v současnosti odsouzený k trestu smrti. Kvůli genetickým vzpomínkám španělského asasína Aguilara de Nehry jej ale unesla organizace Abstergo. Jaká bude role Sofie Rikken (hraje jí Marion Cotillard), je nejasné. Jde o zaměstnankyni Absterga a dceru templáře Alana Rikkena (Jeremy Irons), ale mohla by být Callumovým spojencem.

Plusem pro film může být, že trio Fassbender – Cotillard – Kurzel spolupracovalo už na Macbethovi a Fassbender z role producenta zvolil schválně Kurzela, protože mu jeho styl sedí. Z traileru navíc film působí příjemně přízemně. Digitální efekty, třeba přelety nad městem, jsou dobře zamaskované a akce působí „fyzickým“ dojmem. Nakonec ale bude důležité, jak bude celek držet pohromadě, a zda příběh nebude jen předvídatelnou sekvencí klišé. Assassin's Creed jde do kin 29. prosince.

Nejnovější články