LongPlay Pokémon: Sword #01: Mistr se rozkoukává, učeň radí

Vašek zná a nehrál, Adam hrál, ale nezná

Nový trailer na Baldur’s Gate III oznámil i datum early accessu

Předběžný přístup je za rohem, tvůrci (opět) chtějí slyšet názor hráčů

Podívejte se na krásný remake komiksové střílečky XIII

Rozpohybovaný komiks nedělá předchůdci ostudu

V Empire of Sin si zahrajete za Romerovu skutečnou prababičku, drsnou Elviru Duarte

Tahová strategie Empire of Sin zasazená do prohibičních 20. a 30. let minulého století bude stát na silných postavách, které se přidají do vašich mafiánských řad a s jejichž pomocí vybudujete vlastní impérium. Jednou takovou postavou bude i Elvira Duarte Morales, úspěšná podnikatelka a prababička jednoho z tvůrců hry, Johna Romera.

Microsoft zítra podrobně představí hry pro Xbox Series X včetně nového Assassin’s Creed

Už máme poměrně podrobnou představu o tom, jaký hardware bude pohánět Xbox Series X, který vyjde letos před Vánocemi, avšak co se týče konkrétních titulů, zatím spíše tápeme. Trochu světla do hraní na nadcházející generaci konzolí by mohla vrhnout zítřejší epizoda Inside Xbox, která bude součástí letošního programu Microsoftu pod hlavičkou Xbox 20/20.

Dorazily první záběry z letošních závodů WRC 9

Na nový díl výborné série DiRT Rally si počkáme, jelikož Codemasters zatím nemá v tomto případě potřebu chrlit jednu hru ročně. Zato v Kylotonnu už podepsali smlouvu na WRC 9, WRC 10 a WRC 11, které by měly dorazit s ročními rozestupy. První z nich se odhaluje v prvních záběrech z nové oblasti.

Duchařina Maid of Sker se připomíná trailerem, ze kterého mrazí

Pověsti a báchorky našich předků dokážou i po letech vzbuzovat hrůzu, přestože pro spoustu z nich už máme v dnešní době racionální vysvětlení. Survival horor Maid of Sker je inspirovaný velšským folklórem, konkrétně tragickým příběhem Elizabeth Williams. Ta měla podle pověsti zemřít žalem v pokoji, kam ji zamkl její otec, aby nemohla utéct za svým milým.

Dubnový update pro Animal Crossing rozšíří svatby, oslaví Den Země a přidá patro plné umění

Animal Crossing: New Horizons vyšlo minulý měsíc, kvůli souhře s reálným kalendářem jde ale o zábavu na dlouhé měsíce, možná i roky. Po slavnostech třešňových květů a Velikonocích dorazí tento týden další bezplatný update při příležitosti Dne Země a májových svátků jara. Spolu s nimi váš ostrov začnou navštěvovat také dva noví obchodníci a do muzea věhlasného kurátora Blatherse přibude celé jedno patro.

GamesPlay – hrajeme Animal Crossing: New Horizons

Série Animal Crossing oslaví příští rok dvacáté narozeniny a spousta hráčů na východ i na západ od nás na ní vyrostla. U nás se exkluzivita Nintenda netěší zas takové popularitě, ale vzhledem k tomu, že jde o ideální hru pro případy karantény i sebeizolace, nevyhnul se jí skoro žádný současný majitel Switche. Náš GamesPlay přichází měsíc po vydání, kdy si Patrik se Šárkou už stihli osahat většinu důležitých mechanik. New Horizons jsou totiž připravené ukázat, že trpělivost přináší růže. Tedy, zvonečky.

V novém scénáři pro Armu 3 se ujmete legionáře během epidemie malárie

Arma 3 dostává novou singleplayerovou kampaň. Scénář Old Man je dostupný zdarma všem majitelům datadisku Apex a stejně jako v případě předchozích scénářů jde o oddělený příběh zasazený do fiktivního světa. Vydáte se do tropické oblasti Tanoa v jižním Pacifiku, kterou zasáhl nový kmen malárie a s ním i humanitární krize. Místní vláda nezvládá distribuovat vakcínu, ale naštěstí jste tu vy, abyste odvrátili katastrofu. Snad.

V nové hře od Obsidianu vám půjdou po krku mravenci i sršni

„Všechno bude v pohodě, pokud tě teda nesnědí. Buď bude všechno v pohodě, nebo budeš mrtvý,“ sděluje robotický hlásek dítku, které pokusy s fyzikou právě odsoudily k dlouhému domácímu vězení na vlastní zahradě. Kromě toho, že si v Grounded od Obsidianu musí sehnat zbraně, postavit přístřeší a nepadnout za oběť pavoukům hledajícím chutnou svačinku, se na dvorku dějí ještě divnější věci. Věci, které každý jeho krok bedlivě sledují.

Na Switchi letos vyjde Bioshock, Borderlands, XCOM 2 i Star Wars

Nintendo zničehonic vypustilo do světa svůj další půlhodinový Direct plný zajímavých oznámení. Ve videu, nebo zprostředkovaně v našem článku, se dozvíte o spoustě nových a starších her, které se ještě během letošního roku dočkají své přenosné verze na Switchi. Ale došlo i na oznámení budoucích plánů s Pokémony a Animal Crossingem.

GamesPlay – likvidujeme peklo v Doom Eternal

Při vší té mediální masáži a omezeních kvůli pandemii má člověk chuť občas trochu vypnout. Nevíme tedy, jak vy, ale my ji rozhodně máme. A s jakou jinou aktuální peckou se odreagovat, než s novým Doomem! Ze svého domova se vám v GamesPlayi přihlásí tentokrát Vašek se svým bratrem a společně vám ukážou trochu té bezbřehé destrukce s masakrováním pekelných zplozenců.

Blizzard nám dává echo o 32. hrdince Overwatche

Neslyšíte nějakou divnou ozvěnu? Pokud máte ze své domácí izolace sluchové halucinace, za normálních okolností byste měli vyhledat lékaře, ale teď s tím ještě počkejte, možná je to jen nová hrdinka do Overwatche. Blizzard včera ve svém klasickém filmečku odhalil 32. postavu pro svou hrdinskou střílečku – je jí Echo, fascinující umělá inteligence, která kráčí ve šlépějích Cortany z Halo či EDI z Mass Effectu, protože má fyzické tělo. Samozřejmě modré.