Hardwarový test: Nvidia Shield TV

Kdo by to byl řekl, že téměř perfektním androidím set-top boxem se stane mašinka od firmy, která primárně vyrábí grafické karty. Nový a podstatně vylepšený Shield má zkrátka co nabídnout nejen těm, kteří chtějí svoji novou 4K HDR televizi krmit atraktivním obsahem ve vysokém rozlišení. Potěší totiž i hráče a hračičky, byť asi ne tolik jako vášnivé diváky.

GDC 2015: Virtuální realita podle Sony je o hledání zážitků, při kterých se hráč nepozvrací

Zatímco Oculus VR se svým Riftem letos během GDC žádné informace nepřinesla a Valve naopak představila virtuální realitu ve spolupráci s HTC, Sony přivezla do San Francisca nejenom informace o vylepšení VR hardwaru, ale též názorné ukázky z vývoje softwaru. Nejde samozřejmě o žádné konkrétní tituly, jsou to jenom technologická dema. Názorně ovšem ilustrují, že zatímco vývoj VR hardwaru pokročil během posledních let na zcela jinou úroveň, vývoj softwaru je teprve v plenkách.

Valve představuje Source 2 engine, streamovací krabičku k TV a cenu Steam ovladače

U příležitosti 13. výročí oznámení Steamu se Valve letošní GDC obloukem nevyhnula a rozhodla se během konference představit a zároveň na výstavní ploše názorně předvést hned několik nových produktů. Vedle Source 2 enginu Valve oznámila, že letos na podzim nabídne hráčům za 50 dolarů streamovací krabičku s názvem Link, a společně s ní začne prodávat dlouho oddalovaný Steam ovladač za tu samou cenu. Součástí tiskové zprávy je přitom i zmínka o vlastním řešení virtuální reality, kterou pod názvem Vive začne letos na podzim prodávat na mobily zaměřená společnost HTC. Zkrátka, Valve se během letošní GDC roztrhl s novinkami pytel.

Testujeme PlayStation TV - malá krabička řeší boje o televizi a částečně nahrazuje PS Vita

PlayStation Vita bez displeje a baterie, zato však s USB a HDMI portem – tak by se ve zkratce dalo popsat šikovné malé zařízení s názvem PlayStation TV, které Sony nedávno vyslala obchodů. Člověk by si podle názvu možná řekl, že jde o multimediální krabičku, která obyčejný televizor přemění v televizor chytrý. Když ale PSTV vyzkoušíte, vyjde najevo, že to s nabídkou televizních a filmových služeb není nijak horké. Přesto tvrdím, že si své publikum najde díky několika příjemným funkcím.

PS Vita Slim v Evropě nahradí původní model

Z tiskové konference Sony a zprávy na CVG vyplynulo, že na evropském trhu dojde k doprodání zásob a poté i zastavení prodejů dosavadního modelu PS Vita PCH-1000. Důvodem je nasazení novějšího modelu PS Vita PCH-2000 alias Slim. Původní verze má OLED displej, který ve Slim verzi vystřídá LCD - přístroj tak bude tenčí a vydrží déle.

PlayStation 4 do postele aneb bezdrátové hraní skrze PS Vita

Handheld PlayStation Vita už od svého uvedení na trh čelí tvrdému tlaku ze strany konkurence od Nintenda a samozřejmě od pestré nabídky mobilních her. Sony se však nevzdává a po snížení ceny PS Vita pouští svého bojovníka do druhého kola. Pomoci mu v tom má promyšlená integrace s PlayStation 4 v podobě funkce Remote Play, na kterou se nyní blíže podíváme v rámci našeho seriálu o nové konzoli od Sony.

Nový model PS Vita bude lehčí, tenčí a vydrží o hodinu déle

Japonská pobočka Sony oznámila na tiskové konferenci v Tokiu nový model handheldu PlayStation Vita, který se nepochlubí větším výkonem, ale přesto nabídne celou sadu vylepšení, o nichž se říci, že jsou podstatná. A nemyslím tím šest barevných variant, ve kterých bude PS Vita 2000 v Japonsku od 10. října k dostání. Jak názorně předvádí video v článku, nový model PS Vita je tlustý 15 milimetrů, což je o 20 % méně než u stávajícího modelu. Nová Vita bude rovněž vážit 219 gramů, což je pro změnu o 15 % méně, než kolik váží aktuální bumbrlíček.

Na hraní se SmartGlassem nebudou dvě ruce stačit

Co přiměje člověka, aby vstal z gauče, do něhož se právě s hlasitým citoslovcem úlevy zabořil? Přemluví ho zapomenutý mobil v ložnici? Tablet v pracovně? Výrobci konzolí se na letošní výstavě E3 snaží lidi přesvědčit, že ano. Že nikoliv plný močoměch, ale mobil nechaný na poličce vás donutí vstát, protože bez něj si svoji novou hru prostě nevychutnáte. Konzolové hraní už totiž brzy nebude jen o konzolích.

PlayStation Vita je dobře navržená mašina na hraní a stačí to

Normální lidi se vyspí dvakrát, nadšenci už jen jednou a po necelém roce od uvedení handheldu 3DS se dočkáme dalšího launche videoherního hardwaru. A jestliže už minulý rok se okolo 3DS rozhořela velká a vleklá diskuse o tom, má-li vůbec cenu, aby dál vznikala specifická herní zařízení do kapsy, když máme všechny ty tablety a chytré telefony, tak letos bude v souvislosti s PS Vita ještě delší a bouřlivější. Respektive, ono už to vlastně je dlouhé a bouřlivé, přestože handheld ještě není na trhu.

Battlefield 3 a další PS3 hry běží přes Remote Play na PS Vita

Náznak věcí budoucích (a docela atraktivní) předestírají šikulové ze Španělska všem současným, ale hlavně budoucím majitelům handheldu PS Vita, kteří mají doma i konzoli PS3. S použitím „hacknutého“ PS3 firmwaru 3.55, který PS Vita považuje za mobilní telefon, předvádí v několika videích na YouTube již dříve anoncovanou Remote Play funkci. Ta by měla krom jiného umožnit streamování her (údajně všech) z PS3 do PS Vita (a PSP) a je obsažena v PS3 firmwaru 4.0, jenž byl vydán nasazen do ostrého provozu v listopadu minulého roku.

Omezení PS Vita: na jeden kus jenom jeden PSN účet

Blížící se handheld PlayStation Vita není regionálně uzamknutý, alespoň, co se her týče. Potenciálně to znamená, že si můžete koupit hru v Japonsku a klidně ji hrát na evropské Vitě. Pokud půjde o hru na fyzickém médiu, tak by to mělo být bez problémů. Ty se dostaví až v případě, že se budete chtít ze svého evropského PSN účtu přepnout třeba na americký nebo japonský, protože chcete hru, která na evropském PSN není. Podle překladu japonského FAQu na NeoGafu totiž budete moci mít v jednu chvíli aktivní na Vitě pouze jeden PSN účet. Když se budete chtít přihlásit k jinému PSN účtu, musíte handheld zformátovat do továrního nastavení. To ale neznamená jen potenciální problém při nákupech z jiných regionů, ale při přihlašování na jiný PSN účet třeba v rámci rodiny.