Nový model PS Vita bude lehčí, tenčí a vydrží o hodinu déle
zdroj: Archiv

Nový model PS Vita bude lehčí, tenčí a vydrží o hodinu déle

9. 9. 2013 10:14 | Hardware | autor: Petr Poláček |

Japonská pobočka Sony oznámila na tiskové konferenci v Tokiu nový model handheldu PlayStation Vita, který se nepochlubí větším výkonem, ale přesto nabídne celou sadu vylepšení, o nichž se říci, že jsou podstatná. A nemyslím tím šest barevných variant, ve kterých bude PS Vita 2000 v Japonsku od 10. října k dostání. Jak názorně předvádí video v článku, nový model PS Vita je tlustý 15 milimetrů, což je o 20 % méně než u stávajícího modelu. Nová Vita bude rovněž vážit 219 gramů, což je pro změnu o 15 % méně, než kolik váží aktuální bumbrlíček.

Současný OLED displej vystřídá u nového modelu LCD displej, na baterii by měl handheld fungovat o hodinku déle než doposud (takže cca 6 hodin při hraní) a dosavadní proprietární port pro spojení s PC a nabíjení nahradí standardní micro USB port, což je změna možná malá a formální, ale nesmírně podstatná.

PS Vita 2000, jak se nový model handheldu nazývá, rovněž přijde na trh se zabudovanou 1GB pamětí, což by mělo zvýšit užitnost i v případě, že se vám nebude chtít hned investovat do paměťové karty. Právě paměťovek se ovšem týká další oznámení z tiskovky – všechny velikosti paměťovek pro PS Vita budou v Japonsku od zítřka v prodeji se 40% slevou. Od 10. října bude nově k dispozici karta o velikosti 64 GB.

PS Vita 2000 se začne v Japonsku prodávat 10. října za 19 929 jenů (zdá se, že dražší varianta s 3G vůbec nebude v nabídce), což jsou v přepočtu necelé 4 tisíce korun. Zapomeňte ovšem na to, že až bude nová PS Vita oznámena pro zbytek světa včetně Evropy a ČR, že bude cena podobně nízká. Zatím ale s novou verzí PS Vita mohou počítat pouze Japonci, i když oznámení pro zbytek světa by mělo přijít co nevidět.

Nejnovější články