PS Vita Slim v Evropě nahradí původní model
zdroj: Archiv

PS Vita Slim v Evropě nahradí původní model

30. 1. 2014 16:25 | Hardware | autor: Ladislav Loukota |

Z tiskové konference Sony a zprávy na CVG vyplynulo, že na evropském trhu dojde k doprodání zásob a poté i zastavení prodejů dosavadního modelu PS Vita PCH-1000. Důvodem je nasazení novějšího modelu PS Vita PCH-2000 alias Slim. Původní verze má OLED displej, který ve Slim verzi vystřídá LCD - přístroj tak bude tenčí a vydrží déle.

Shrňme v rychlosti, že PS Vita Slim má krom názvu připomínajícího značku bio stravy přinést několik funkčních novinek jako vestavěnou 1GB paměť či o hodinu delší výdrž baterie, která by měla Vitu udržet v běhu až 6 hodin. Z designových úprav nabídne PS Vita Slim také ergonomičtější, zaoblenějšího rohy a snadněji stisknutelná tlačítka.

Největší změnou je však především pětipalcový LED displej. PS Vita Slim byla již vysazena v Japonsku, kde došlo k mírné kontroverzi při zjištění, že OLED verze možná poskytovala vyšší kvalitu obrazu, ačkoliv Sony se již ozvala s tím, že rozdíl v obrazu je "nepostřehnutelný".

Nově se mimo Japonsko objeví Slim i v Evropě (v Anglii od 7. února), kde se bude prodávat v ceně kolem 5400 korun (£180). Ke snížení ceny OLED verze handheldu by do vyprodání zásob údajně dojít nemělo. Na porovnání obou verzí se podívejte na tomto videu. Všem novinkám se věnoval Petr v tomto článku.

...

Nejnovější články