Gears of War

Gears of War

Články

Rod Fergusson opouští Gears of War a jde dělat nové Diablo

Rod Fergusson je neodmyslitelně spjatý se sérií Gears of War, na jejíchž dílech nejprve spolupracoval a později je i vedl. Nyní se rozhodl pro změnu a studio The Coalition, kterému šéfuje, vymění za Blizzard a jeho Diablo.

GDC 2018: Kouzelnické triky herních vývojářů

Napadlo vás někdy přemýšlet o hrách a jejich designu jako o kouzelnickém představení? Australskou vývojářku Jennifer Scheurlovou ano, a když koncem srpna loňského roku vyzvala na Twitteru další herní vývojáře, aby odhalili svá dosud skrytá designérská tajemství, naštvala tím spoustu lidí. „Mnoho hráčů mělo pocit, že jim odhalujeme něco, co nechtějí vědět. Něco, co jim nedovolí se dívat na hry tak, jako dřív,“ poznamenala Jennifer na úvod své přednášky na letošní Game Developers Conference. Něco na tom bude – kdybyste věděli, co přesně se děje v zákulisí vystoupení Davida Copperfielda, ani jakkoliv velkolepá show by vám nepřinesla momenty překvapení a úžasu.

Video z Gears of War 4 nabízí tipy a triky pro multiplayerovou betu

Zatímco majitelé PC nebo Xbox One verze Gears of War Ultimate Edition už multiplayerovou betu Gears of War 4 několik hodin hrají (případně jim kód dorazí v následujících hodinách a dnech), zbytek zájemců si musí počkat do 25. dubna, kdy začne otevřená beta pro všechny uživatele s Xbox One Gold. A právě hráčům, kteří si na betu teprve brousí gamepady, jsou určená následující videa – shrnují obsah bety, nabízí pár základních rad k využití známých i nových herních prvků a popisují všechny tři v betě obsažené mapy včetně tipů na nejvhodnější strategie.

Majitelé Gears of War: Ultimate Edition dostanou druhý a třetí díl na Xbox One zdarma

Nejeden hráč zklamaně konstatoval, že je sice hezké, že vyjde Gears of War: Ultimate Edition, ale rád by si na Xbox One zahrál i druhý a třetí díl. Tomu ovšem, jak se zdá, nebude nic bránit, tedy kromě faktu, že si na pokračování budou muset počkat dokud nebude zprovozněna zpětná kompatibilita (viz článek o ní). Následně majitelé Ultimate Edition dostanou na svůj účet i Gears of War 2, Gears of War 3 a aby se neřeklo Gears of War: Judgment.

Xbox One se dočká Gears of War 4 a remasteru prvního dílu

Další významné novinky konference Microsoftu se týkaly série Gears of War. Dozvěděli jsme se oficiálně o remasterovaném prvním díle Gears of War, jenž tuto vánoční sezónu zamíří potěšit všechny fanoušky této série na konzoli Xbox One. Nelze však zapomínat na fakt, že Microsoft dnes rovněž oznámil zpětnou kompatibilitu s Xboxem 360 a je tedy nad slunce jasné, že minimálně na Xbox One se nad všemožnými HD remastery začínají patřičně stahovat mračna. Ještě významnější zprávou je pak ale oznámení regulérního čtvrtého dílu s nikterak objevným názvem Gears of War 4.

Bleskovky

  • 17. 5. 12:43 - Microsoft možná chystá kolekci série Gears ve stylu Master Chief Collection

  • 3. 5. 2016 - Vývoj prvního Gears of War stál 12 milionů dolarů, třetí díl už 4 - 5x více. V Epic Games předpokládali, že čtvrtý díl vyjde na více jak 100 milionů dolarů, po zvážení tak raději práva na hru prodali Microsoftu.

  • 24. 8. 2015 - Obrazem: Grafické srovnání Gears of War a Gears of War: Ultimate Edition.

  • 4. 8. 2015 - Gears of War Ultimate Edition nabídne kromě přepracované jedničky také původní Gears of War 2, Gears of War 3 a Gears of War: Judgment. DLC kompilace neobsahuje, avšak pokud ho již máte zakoupený, bude vám fungovat.

  • 29. 7. 2015 - Video: Porovnání stejné cutscény v Gears of War a Gears of War Ultimate Edition.

  • 14. 6. 2015 - Herní série Gears of War má nové webové stránky. Oznámení remasteru, který očividně vyjde 25. srpna, je na spadnutí.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
94/100
Datum recenze:
17. listopadu 2006
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
17. listopadu 2007
Recenze