Crying Suns je příběhovější FTL, kde ovládáte obří loď se stovkami lidí na palubě

FTL – Faster Than Light, akorát s velikánskou mateřskou lodí obsluhovanou posádkou čítající stovky členů a s výrazně silnější příběhovou složkou? Dovolte, abych si zamnul ruce a přepočítal virtuální dolary, které hodlám věnovat kickstarterové kampani Crying Suns. Stačí jich 15, a můžu se těšit na pozoruhodně vypadající vesmírnou strategii s bojem v reálném čase. A kdyby se mi nechtělo utrácet, vždycky je tu demo.

Tvůrci série Ultimate General pracují na westernovém RPG This Land Is My Land s indiány v hlavní roli

Westernových her je jako šafránu, proto bychom si měli vážit každého dostupného kousku. No dobře, Wild West Online se do této věty nepočítá, což je škoda. Ale se sériemi Red Dead Redemption a Call of Juarez mi jistě dáte za pravdu. Letos nás čeká dost možná největší westernové RPG všech dob v podobě Red Dead Redemption II, ale na obzoru je další zajímavý titul, který na toto, herně pořád ne moc prozkoumané, období nahlíží z druhé strany.

Za 50 Kč vám klaun z Thimbleweed Park vynadá bez cenzury

S přehnanými sprosťárnami je to přinejmenším ošemetné. V dnes už asi zapomenuté hře Rogue Warrior působí konstantně nadávající Mickey Rourke divně, místy až směšně. Na druhou stranu v případě podobně sprostého klauna jménem Ransome z loňské adventury Thimbleweed Park je to něco jiného a člověk to oko (či ucho) přivře. Pokud si chcete užít všechny ty sprosťárny naplno, připravili pro vás tvůrci jedno obzvláště vypečené DLC.

Dinosauří expanze Journey to Un'Goro 7. dubna pořádně zahýbe s Hearthstone

V Hearthstone teď probíhají smuteční tryzny za balíčky, které odejdou s nástupem Roku mamuta, respektive, ti, kteří nechtějí hrát v té nádherně nestabilní metagame prvních dvou týdnů se zoufale snaží nabrat co nejvíc ranků. 7. dubna totiž v Evropě vyjde nová expanze Journey to Un'Goro a pořádně zahýbe hrou. V první řadě se projeví odrotování tří edic ve Standard formátu, ale protože Blizzard už ukázal všech 135 karet, dovolím si říct, že i z důvodu síly, která se v expanzi skrývá.

Bethesda vydala plnou verzi karetní The Elder Scrolls: Legends

Karetní hra The Elder Scrolls Legends si pobyla v (uzavřené i otevřené) betaverzi několik měsíců a včera přešla do plné verze. Bethesda oznámila odejmutí štítku "beta", čímž hru oficiálně vydala. Zatím pouze na PC, ale na další platformy nebudete muset dlouho čekat. Pokud jste už TESL hráli v betaverzi, vydáním hry se tím pro vás vůbec nic nemění. Všechny karty, odměny i dosažený progres vám zůstává, nic se neresetuje ani nemaže.

Tahové RPG Warhammer Quest vyjde na konzole ještě tento měsíc

Strategická RPG tahovka Warhammer Quest se pod hlavičkou vydavatele Chilled Mouse dostane na PlayStation 4 a Xbox One ještě tento měsíc. Hra vyjde pouze v digitální distribuci. Ve hře ovládáte skupinku hrdinů, s nimiž prozkoumáváte dungeony kolem hranic Říše.

Nový rok v Hearthstone se ponese ve znamení Mamuta a velkých změn

Rok Krakena v Hearthstone se blíží ke konci. Fakticky to znamená, že s vydáním první expanze odrotuje ze Standard formátu do Wildu trojice rozšíření – velká expanze The Grand Tournament a dvě Adventures The Blackrock Mountain a League of Explorers. Bude to znamenat radikální změny v celé metagame, protože odejdou minimálně všechny Reno decky. Nicméně, změny budou ještě větší, protože Blizzard oznámil novinku.

DLC přidá do Titanfall 2 bleskově rychlý mód Live Fire pro Piloty

Titanfall 2 patří mezi nejpovedenější střílečky uplynulých let a loňský rok uzavřeli vývojáři z Respawn Entertainment vydáním DLC Angel City’s Most Wanted. Letošní rok pro změnu vykopnou brzkým vydáním Live Fire - zbrusu nového módu šitého na míru Pilotům, zběsile rychlé akci a malým prostorům.

Rocky slaví výročí filmu a narozeniny Creeda zdarma dostupnou hrou na iOS (a brzy i Android)

Apollo Creed, respektive herec Carl Weathers, slaví (dnes) 14. ledna 68. narozeniny a první film Rocky nedávno oslavil 40. výročí. Při té příležitosti se na iOS objevila bezplatná hra Rocky, snažící se kombinovat správu boxerů, jejich trénink, a nakonec i samotné souboje.

Rakouská adventura The Lion’s Song sbírá se svým netradičním tématem pozitivní ohlasy

The Lion’s Song staví na premise, která velkým hrám nevoní. Lehce se kolem ní otřel Alan Wake, kde šlo ale pouze o záminku dostat postavy na místo činu, zatímco zde půjde o alfu a omegu všeho dění. Lion’s Song je příběhem tří odlišných osobností, kteří jsou ve svých oborech výjimeční či takřka geniální. Každý z nich se ale trápí s vlastní verzí kreativních či společenských problémů, a je pouze na vás, jak je zvládnete vyřešit. Venku jsou zatím první dvě epizody a sklízí zatím samou chválu - zbývající dvě mají své vydání před sebou.

Super Mario Run vyjde na iOS v polovině prosince za cenu 10 dolarů

Vůbec první mobilní hra Nintenda se známým Mariem v hlavní roli vyjde 15. prosince. Super Mario Run se tak zhruba za měsíc dostane na všechna mobilní zařízení poháněná operačním systémem iOS 8.0 či jeho novější verzí. Časem se hra objeví také na Androidu, ovšem tam ještě datum vydání ani další detaily neznáme.

Na Steamu vyšel postapokalyptický interaktivní film The Bunker

Interaktivní filmové drama The Bunker vás zavře do protiatomového krytu a nechá vás v roli hlavního hrdiny přežívat okamžiky, z nichž by se leckdo zbláznil. Sledujete příběh Johna, posledního přeživšího v bunkru, kterého od úplného zešílení dělí jen jeho denní rutina. Tu ale naruší alarm a sled událostí, které začnou poměrně rychle eskalovat. The Bunker je kompletně hraný interaktivní film a právě vyšel na Steamu.

Vyšla sedmá epizoda Minecraft: Story Mode s podtitulem Access Denied

Dříve anoncované datum vydání sedmé epizody Minecraft: Story Mode Telltale nijak neposunuli, tudíž je od včerejšího dne na pultech digitálních obchodů předposlední díl série s podtitulem Access Denied. Tedy za předpokladu, že nedojde k druhému prodloužení série. Už dříve se totiž z původně pětidílné hry stala osmidílná.

Telltale chtějí ve 3. řadě The Walking Dead vyjít vstříc nováčkům i veteránům série

Po oznámení třetí série The Walking Dead se tvůrci konečně pochlubili s novými obrázky a informacemi během ComicConu v San Diegu. Jasně z nich vyplývá, že na prvním místě je snaha dostat k sérii vedle stávajících hráčů i nové duše, které o příběhu Clementine nemají ani páru. Pomoci s tím má nová postava - chlapec AJ, kterého si můžete pamatovat z druhé sezóny jako syna Rebeccy.

Steampunková plošinovka ClockWork spoléhá na manipulaci s časem

Steampunkem nasáklá puzzle plošinovka ClockWork se úspěšně poprala s problematickým rozjezdem vývoje, a teď se stejně úspěšně pere s Greenlightem. Za týden se dostala na třinácté místo z více jak dvou tisíc her a vydání na Steamu ji tak nejspíš nemine. ClockWork by se na něj hodila, dokáže totiž zaujmout jak svým vzhledem, tak hratelností, která spoléhá na hádanky o manipulaci s časem. Ostatně, jedním ze zdrojů inspirace byla pro tvůrce úspěšná plošinovka Braid.

Nový příběhovým rozšířením pro Hearthstone by mohl být magický Karazhan

Dějištěm nadcházejícího příběhového rozšíření Hearthstone: Heroes of Warcraft by mohla být opuštěná věž, v níž svého času sídlil Strážce Medivh. Naznačují to nejenom spekulace, ale též informační drobky ze strany Blizzardu. Vývojáři na nedávné akci Fireside Gathering v Kalifornii rozdávali pozvánku na „majestátní, podivuhodnou a magickou událost“, jak reportuje Heartpwn. Podle jednoho čínského hráče by se mělo nové Adventure odehrávat v raidu, jehož název vychází v čínštině na tři znaky.

Digitální verze Batmana od Telltale vyjde v srpnu, krabicová verze o měsíc později

Epizodická série Batman: Telltale Game Series na svůj první trailer pořád ještě čeká, ale už víme, kdy si zahrajeme první epizodu. Ta vyjde už příští měsíc ve formě digitální distribuce na PC, Mac, konzole a kompatibilní zařízení s Androidem a iOS. Zájemci o krabicovou verzi hry si pak budou muset počkat o měsíc déle.

Nový Ghostbusters film doprovází do kin i dvojice her pro PC, konzole a mobily

V červenci se nedočkáme jen nového filmu Ghostbuster (Krotitelé duchů) na plátnech kin, ale i dvou nových her. Jejich cílem je podpořit premiéru filmu jak formou hry pro PC a konzole, tak i pro mobilní zařízení. V obou titulech se vžijete do role krotitele duchů – zelenáče, který musí v Manhattanu pochytat co nejvíc duchů a zachránit svět. Ve hře pro PC a konzole to bude z ptačí perspektivy ve stylu akčního RPG, v mobilní hře Ghostbusters: Slime City zase v podobě akce z pohledu třetí osoby.

Arma Mobile Ops převádí taktickou vrstvu Army do strategické mobilní hry

Po několikatýdenním období tzv. soft launche, tedy postupného spuštění hry v některých regionech, se Arma Mobile Ops dočkala svého celosvětového ostrého spuštění. Novinku českého studia Bohemia Interactive si můžete stáhnout na mobilní zařízení s operačním systémem Android či iOS a začít válčit, tentokrát ovšem v ryzí strategii. Arma Mobile Ops totiž není klasickou hrou série, kde byste se v pohledu z první či třetí osoby pustili na bojiště v roli jednoho vojáka. Tentokrát si zahrajete na velitele základny.

Star Wars hra od Amy Henning se odehrává v období původní trilogie a vyjde v roce 2018

Ačkoliv video, v němž se Electronic Arts dívají do budoucnosti svých her ze světa Star Wars, nešetří tradičními prohlášeními o tom, jak je pro dané tvůrce toto universum unikátní, pořád v něm jde najít pár detailů o doposud neoznámených hrách. Jedná se především o projekt Amy Hennig, na němž pracuje ve studiu Visceral a hru, na níž začíná dělat Respawn Entertainment pod vedením Stiga Asmussena (viz článek).