Test headsetu HyperX Cloud Alpha – ve stínu předchůdců

Pravděpodobně nejprodávanější rodina herních sluchátek HyperX Cloud má nový přírůstek. Nese označení Cloud Alpha a navazuje na starší model Cloud II, který se těšil oblibě především díky kvalitnímu provedení, střízlivému designu a solidní reprodukci zvuku. Zda dělá HyperX Cloud Alpha odkazu svých předchůdců čest, si povíme v článku.

John Carmack propaguje mobilní virtuální realitu, ale zapomíná na obsah

Když vaši přednášku uvádí několika stovkám posluchačů ze zákulisí hlas kolegyně, která chrlí jeden kompliment za druhým, jde o jasné znamení, že se můžete za NĚCO plácat po ramenou. A nehovořím o vás, a už vůbec ne o sobě, nýbrž o Johnu Carmackovi. Svou výjimečnost ostatně dokázal hned na začátku přednášky o mobilní virtuální realitě Oculus VR, když jako první a jediný z desítek účinkujících během GDC začal hovořit z patra a neměl po ruce ani stručné poznámky.

Valve představuje Source 2 engine, streamovací krabičku k TV a cenu Steam ovladače

U příležitosti 13. výročí oznámení Steamu se Valve letošní GDC obloukem nevyhnula a rozhodla se během konference představit a zároveň na výstavní ploše názorně předvést hned několik nových produktů. Vedle Source 2 enginu Valve oznámila, že letos na podzim nabídne hráčům za 50 dolarů streamovací krabičku s názvem Link, a společně s ní začne prodávat dlouho oddalovaný Steam ovladač za tu samou cenu. Součástí tiskové zprávy je přitom i zmínka o vlastním řešení virtuální reality, kterou pod názvem Vive začne letos na podzim prodávat na mobily zaměřená společnost HTC. Zkrátka, Valve se během letošní GDC roztrhl s novinkami pytel.

Microsoft prý začne virtuální realitu pro Xbox One prodávat už v roce 2015

Videoherní průmysl rozjel nové závody ve zbrojení. Namísto atomové bomby se ale hlavní hráči snaží upevnit své postavené prostřednictvím virtuální reality. Závodů se s vlastní technologií virtuální reality přiznaně účastní Oculus VR s Oculus Rift pro PC a mobilní zařízení, Valve s vlastní virtuální realitou rovněž pro PC, Sony s Project Morpheus pro PS4 a podle informací od kolegů z TechRadar a VRfocus rozšíří řady atomových VR velmocí i Microsoft s vlastní virtuální realitou pro Xbox One.