World of Warcraft: Battle for Azeroth

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Články

Ve World of Warcraft vzplála poslední bitva o Azeroth

Vzplála poslední bitva o Azeroth. Konečně! Zatím poslední rozšíření World of Warcraft spěje ke svému konci pod taktovkou Starých bohů a patche 8.3, který na evropské servery vstoupil 15. ledna. Jestli toho nabídne dost na zachránění celkového dojmu z nepříliš zdařilého datadisku, je stále ještě ve hvězdách, ale už teď můžu s čistým svědomím říct, že se přinejmenším opravdu snaží.

Do World of Warcraft míří rasa lištiček a robotických gnómů

Allied races jsou ve World of Warcraft novinkou, která přibyla s posledním datadiskem Battle for Azeroth. S patchem 8.3 se jejich řady rozšíří o další dvě nové – Horda se dočká neskutečně rozkošných liščích Vulpera, Aliance si musí vystačit s Mechagnómy. Stejně jako u ostatních „subras“ ale budete muset splnit sérii úkolů, abyste za ně mohli hrát.

World of Warcraft: Bitva o Azeroth skončila soubojem na život a na smrt

VAROVÁNÍ: ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z PŘÍBĚHU WORLD OF WARCRAFT: BATTLE FOR AZEROTH. Horda to má ve WoWku těžké. Každou chvíli si zvolí náčelníka, kterému trošku rupne v bedně a začne páchat genocidální zločiny. Nejdřív to byl Garrosh, novou kontroverzní vládkyní je Sylvanas. A ti Horďáci, kterým se její vláda nelíbila, se konečně odhodlali s tím něco udělat.

World of Warcraft: Battle for Azeroth 8.2: Válka je strašná věc, hlavně pro příběh

Profesionální gilda Method se po dvanácti dnech aktivního raidování v komentovaném streamu dočkala. Desítky tisíc lidí průběžně sledovaly boj o prvenství v souboji s královnou Azsharou v nejnovějším raidu, který přistál v zatím posledním datadisku pro World of Warcraft. Battle for Azeroth si dala na chvíli pauzu od vykreslování válečného konfliktu mezi Hordou a Aliancí, aby se hráči se svými hrdiny mohli zaměřit na mnohem aktuálnější hrozbu, kterou představovala královna podmořských nag. A pozor, budou tu spoilery.

Do World of Warcraft: Battle for Azeroth se vrací Thrall

Kdo tak trošku po očku sleduje události kolem World of Warcraft: Battle for Azeroth, ten ví, že Horda se momentálně nachází v dost nezáviděníhodném postavení. Už zase se jí totiž povedlo jmenovat vůdce, který to v hlavě nemá úplně v pořádku – jmenovitě nemrtvou královnu Sylvanas Windrunner. A tak nezbývá nic jiného než z důchodu povolat osobu z nejpovolanějších. Na scénu se vrací Thrall.

World of Warcraft má problémy. Zachrání ho obrovský patch?

Devět měsíců od vydání zatím posledního datadisku k World of Warcraft uteklo jako voda. Pro mě je to navíc velmi netradiční situace, protože po těch letech je to poprvé, co jsem nechal vypršet posledních několik týdnů svého předplaceného herního času a nemám v plánu ho v dohledné době obnovit. Pravdou totiž je, že z Battle for Azeroth se brzy může stát bitva o zbytky wowkařské komunity. Nepříliš dobrý stav by ale snad mohl v nejbližších měsících zvrátit obrovský patch 8.2.

Bleskovky

  • 21. 8. 2018 - Britský žebříček prodejnosti 33. týdne roku 2018: 1. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, 2. GTA V, 3. World of Warcraft: Battle for Azerot.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
27. září 2018
Recenze