Máte námět či připomínku? Napište nám
World of Warcraft
Věková dostupnost

World of Warcraft

Články

Azeroth se opět stane místem sváru Aliance a Hordy v nové deskovce Small World of Warcraft

Možná si říkáte, že World of Warcraft je vším, jen ne malým MMORPG. Tak proč si nějaká deskovka dává do názvu slovo „small“, tedy malá? Je to proto, že nejde o zcela novou hru a v jejím názvu se spojují dvě existující univerza: World of Warcraft a Small World. První dodává herní téma, druhé je série deskovek obstarávající mechanismy.

Ve World of Warcraft vzplála poslední bitva o Azeroth

Vzplála poslední bitva o Azeroth. Konečně! Zatím poslední rozšíření World of Warcraft spěje ke svému konci pod taktovkou Starých bohů a patche 8.3, který na evropské servery vstoupil 15. ledna. Jestli toho nabídne dost na zachránění celkového dojmu z nepříliš zdařilého datadisku, je stále ještě ve hvězdách, ale už teď můžu s čistým svědomím říct, že se přinejmenším opravdu snaží.

Do World of Warcraft míří rasa lištiček a robotických gnómů

Allied races jsou ve World of Warcraft novinkou, která přibyla s posledním datadiskem Battle for Azeroth. S patchem 8.3 se jejich řady rozšíří o další dvě nové – Horda se dočká neskutečně rozkošných liščích Vulpera, Aliance si musí vystačit s Mechagnómy. Stejně jako u ostatních „subras“ ale budete muset splnit sérii úkolů, abyste za ně mohli hrát.

World of Warcraft: Bitva o Azeroth skončila soubojem na život a na smrt

VAROVÁNÍ: ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z PŘÍBĚHU WORLD OF WARCRAFT: BATTLE FOR AZEROTH. Horda to má ve WoWku těžké. Každou chvíli si zvolí náčelníka, kterému trošku rupne v bedně a začne páchat genocidální zločiny. Nejdřív to byl Garrosh, novou kontroverzní vládkyní je Sylvanas. A ti Horďáci, kterým se její vláda nelíbila, se konečně odhodlali s tím něco udělat.

Na servery World of Warcraft cílily DDoS útoky, někteří hráči si nezahráli celý víkend

Americké servery World of Warcraft i čerstvého Classicu zaznamenaly v sobotu ve večerních hodinách sérii DDoS útoků. Přihlásila se k nim na Twitteru britská skupina s varováním, že servery shodí zhruba za půl hodiny. World of Warcraft trápily výpadky a vysoká latence i během neděle, někteří hráči se nemohli přihlásit ani na svůj účet Battle.net.

Čínská kopie Warcraftu se po žalobě Blizzardu stahuje z internetu

Momentálně se v souvislosti s World of Warcraft propírají hlavně přeplněné servery Classicu, není to ale jediná zajímavá věc, která se kolem populárního MMO děje. Čínské studio Sina Games v minulých dnech stáhlo svou mobilní a prohlížečovou Glorious Sagu. Důvod? Nejen, že k propagaci na Facebooku a Google Play používá obrázky z WoWka, podle žaloby Blizzardu totiž kopíruje i postavy, zvířátka, zbraně a další součásti lore.

Bleskovky

  • 7. 8. 2019 - Blizzard otevřel nové vlákno fór, kde můžete hledat lidi, se kterými jste na různých serverech hráli World of Warcraft v roce 2004. Chce vám tak ulehčit hledání kamarádů pro WoW Classic.

  • 13. 3. 2019 - Patch 8.1.5 pro World of Warcraft přidává dvě nové hratelné rasy a hrst dalšího obsahu.

  • 10. 1. 2019 - Blizzard vzdává hold památce Stana Leeho rytířským NPC ve World of Warcraft.

  • 11. 4. 2018 - Blizzard neplánuje portovat World of Warcraft ani Heroes of the Storm na konzole.

  • 7. 11. 2017 - Blizzard oznámil World of Warcraft: Classic -vanilla servery pro původní verzi hry World of Warcraft. (+ video)

  • 16. 10. 2017 - Blizzard na půl roku zabanoval blíže nepřiblížený počet hráčů World of Warcraft, kteří používali nástroje třetích stran ku svému prospěchu.

DLC

World of Warcraft: Shadowlands
World of Warcraft: Shadowlands
RPG, Online
PC, MAC
2020 - Blíže neurčeno
World of Warcraft: Battle for Azeroth
World of Warcraft: Battle for Azeroth
Online
PC, MAC
13. srpen 2018
World of Warcraft: Legion
World of Warcraft: Legion
RPG, Online
PC, MAC
30. srpen 2016
World of WarCraft: Warlords of Draenor
World of WarCraft: Warlords of Draenor
Akční, RPG, Online
PC, MAC
13. listopad 2014
World of Warcraft: Mists of Pandaria
World of Warcraft: Mists of Pandaria
RPG, Online
PC, MAC
2012 - Blíže neurčeno
World of Warcraft: Cataclysm
World of Warcraft: Cataclysm
RPG, Online
PC
prosinec 2010
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
93/100
Datum recenze:
2. března 2005
Recenze