World of WarCraft: Warlords of Draenor
Věková dostupnost

World of WarCraft: Warlords of Draenor

Články

Destiny a Hearthstone vydělaly miliardu dolarů, zatímco počet hráčů World of Warcraft klesl zpět na 7 milionů

Skokový nárůst hráčské základny World of Warcraft po vydání datadisku Warlords of Draenor skončil a situace se vrátila do normálu. Jestliže v březnu 2014 napočítali tvůrci 7,6 milionů platících hráčů a ke konci stejného roku už přes 10 milionů, k poslednímu březnu roku 2015 hrálo WoWko 7,1 milionů předplatitelů. Vyplývá to z výsledků hospodaření Activision Blizzard za první čtvrtletí tohoto roku, které nejsou v žádném ohledu šokující a překvapivé. V zemi Roberta Koticka jde všechno podle plánu a v případě některých her výrazně nad něj, což platí například o úspěchu karetní hry Hearthstone.

GamesPlay: Radek Friedrich hraje World of WarCraft: Warlords of Draenor

Před vydáním datadisku Walords of Draenor všichni dlouholetí hráči World of WarCraft z okolí redakce hru už nějaký ten měsíc či rok nehráli a obecně hráli mrtvé brouky. Stejně jako ale datadisk aktivoval spící WoW komunitu po celém světě, tak probudil z dlouhého spánku i bývalé WoW závisláky v našem okolí. Hře tak znovu nepropadl jen grafik Levelu Memory, ale též objektivně nejvtipnější a nejoblíbenější (jeho slova) redaktor Levelu Radek Friedrich. Jeho textovou recenzi datadisku už jste si mohli přečíst na konci minulého roku a dnes se můžete podívat, jak se Radkovi při hraní daří na záběrech následujícího gamesplaye.

Best of 2014: Výsledky čtenářského hlasování o hru roku

Vyhlášení nejlepších her roku 2014 podle názoru redakce opět vyvolalo diskusi a řadu čtenářů vedlo k zamyšlení, jaké tituly je vlastně minulý rok zaujaly či bavily nejvíce. Jde o nedílnou součást procesu sestavení a vyhlášení jakéhokoli žebříčku a jsme za debatu rádi. Abychom ale neprezentovali jednostranně pouze názor redakce, dali jsme prostřednictvím čtenářského hlasování možnost, abyste skupinově svůj názor vyjádřili i vy - čtenáři. A nyní vám nabízíme výsledky hlasování, do kterého se vás, stejně jako minule, zapojilo několik tisíc.

Blízká budoucnost Blizzardu a hlavně jeho her

Nepotvrzená informace o chystaném datadisku pro Hearthstone: Heroes of Warcraft není jediná, kterou se nebál zveřejnit blog First Adopter. Tae Kim se totiž od nejmenovaného insidera přímo z Blizzardu doslechl více zajímavých informací a nebál se je zveřejnit. Zprávy typu "jedna bába povídala" můžeme obvykle s klidem v duši přeskočit, ale tentokrát stojí za to si je hru po hře rozebrat.

Hearthstone a Destiny táhnou hospodaření Activision, ale velký zájem je též o Heroes of the Storm

Že hraje Hearthstone: Heroes of Warcraft 75 milionů hráčů? Kdepak. Spekulace o neuvěřitelném množství hráčů vyvrátil Blizzard ve výsledcích hospodaření pro investory. I tak se ale může populární karetní hra chlubit 25 miliony registrovaných uživatelů, což rozhodně není číslo, nad kterým by mohl kdokoliv ohrnovat nos. Hearthstone očividně pořád roste, chystá se nový datadisk a vývojáři jistě plánují další hromadu karet. A dalším velkým tahounem hospodaření Activision je online střílečka Destiny.

Best of 2014: Nejlepší MMO hra

Jestliže v roce 2013 zářily především MOBA hry, letos se prosadily spíše klasické onlineovky. Raketový start MOBA hry přetavily v úspěch i v roce 2014, ale jinak se držely spíše v ústraní svých početných komunit. O Dotě nebylo navenek slyšet takřka vůbec, což platí i o League of Legends. Nezbylo nám tedy než oslavit návrat ke klasickým onlineovkám, které se připomněly zejména prostřednictvím datadisku pro World of WarCraft. Loňský rok ale nebyl jenom WoWku, nýbrž i řadě dalších her a částečně též o snaze přenést komplexní online světy konečně na konzole. Zatím sice nebyla plně úspěšná, ale ovoce by měla přinést tento rok, takže se cení.

Bleskovky

  • 24. 4. 2015 - Blizzard s sebou na letošní GamesCom přiveze doposud největší sbírku her - Heroes of the Storm, Hearthstone: Heroes of Warcraft, StarCraft II: Legacy of the Void, Overwatch a World of Warcraft: Warlords of Draenor.

  • 26. 8. 2014 - Obrazem: NPC model zesnulého Robina Williamse zřejmě spatřen v World of Warcraft: Warlords of Draenor.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
26. prosince 2014
Recenze