Titanfall

Titanfall

Články

Slibovaný nový Titanfall je zřejmě zrušený, místo něj dorazí další Star Wars

Respawn Entertainment stojí mimo loňského Star Wars Jedi: Fallen Order třeba za sérií Titanfall, z jejíhož světa pochází také populární free-to-play battle royale Apex Legends. Všem fanouškům obřích robotických obleků šéf studia Vince Zampella přislíbil, že se do něj brzy budou moct vrátit, nyní se ale zdá, že je slibovaný titul zrušený. Nebo je minimálně jeho vývoj pozastaven.

Vince Zampella, otec Call of Duty a Titanfallu, vytvoří novou hru, ale ne pro Respawn

Vince Zampella je jedním z největších jmen na poli světových vývojářů. Spoluzaložil studio Infinity Ward a zasloužil se tak o vznik série Call of Duty, načež spoluzaložil další studio Respawn Entertainment a dal světu Titanfall, Apex Legends a Star Wars Jedi: Fallen Order. Má zkrátka talent vybírat správné projekty a vést talentované lidi. Ale mateřská společnost EA usoudila, že jeho expertíza už není v Respawnu potřebná a byl převelen do losangeleské pobočky DICE, kterou hodlá změnit k obrazu svému.

Titanfall 2 nabídne plnohodnotnou kampaň se zápletkou ve stylu Americké revoluce

Příběh a Titanfall jsou dvě věci, které se ve hře potkaly, ale rozhodně si moc neporozuměly. Jak vyplývá z rozhovoru se scenáristou Jesse Sternem, v Titanfallu 2 by mělo být vše jinak. Především proto, že hra bude mít singleplayerovou kampaň, hodilo by se dodat plnohodnotnou, protože ta u prvního Titanfallu byla spíše řetězcem multiplayerových misí s vyprávěním přes vysílačku. Nefungujícím vyprávěním.

Mass Effect: Andromeda, Battlefield 5 i Titanfall 2 vyjdou do března 2017

Žádná z her v titulku nemá zatím stanoveno pevné datum vydání, ale Electronic Arts už samozřejmě interně s nějakými termíny počítá. Bude to ještě chvíli trvat než se je dozvíme oficiálně, ale v aktuálním přepisu konferenčního hovoru pro investory si můžete přečíst alespoň nástřel termínů.

Respawn potvrdili vývoj Titanfall 2, který vyjde i na PlayStation 4

Titanfall 2 bychom se nedočkali snad jen v případě kdy by jednička byla velký komerční propadák. To se naštěstí nestalo, protože hra dopadla dobře jak u kritiky, tak u hráčů a prodalo se jí několik milionů kusů. EA už druhý díl několikrát naznačovali a bylo jen otázkou času, než se k tomu vyjádří i někdo z Respawn Entertainment. Nakonec se příjemné povinnosti ujal rovnou šéf studia Vince Zampella, který existenci dvojky potvrdil v rozhovoru pro IGN.

Bleskovky

  • 23. 9. 16:04 - Tvůrci zvyšují naději na pokračování série Titanfall poté, co ji sami zašlapali

  • 6. 2. 2019 - Nový projekt kolem Titanfallu, který Respawn oznámí během letošního roku, nemá nic společného s virtuální realitou.

  • 10. 11. 2017 - EA odkoupil za 455 milionů dolarů vývojářské studio Respawn Entertainment (Titanfall).

  • 4. 8. 2016 - Hry Titanfall se prodalo přes 7 milionů kopií.

  • 15. 3. 2016 - Do Trezoru (The Vault) aplikace EA Access přibude 22. března PC verze hry Titanfall.

  • 30. 10. 2015 - Respawn Entertainment: 2016 bude velkým rokem pro Titanfall.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
18. března 2014
Recenze