Veteráni z Respawnu zakládají vlastní studio Wildlight Entertainment
zdroj: Foto: Se svolením Wildlight Entertainment

Veteráni z Respawnu zakládají vlastní studio Wildlight Entertainment

17. 2. 2023 10:30 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Ostřílení hoši a dívky herního průmyslu zakládají vlastní studio, které pracuje na zbrusu nové akční značce. Skupina bývalých zaměstnanců Respawn Entertainment, které má na triku převážně zběsilé střílečky Apex Legends a Titanfall, ale třeba i Star Wars Jedi: Fallen Order, si odešla plnit sny takříkajíc po svém. Na Twitteru to oznámil vedoucí nového studia a jeho hlavní designér v jedné osobě, Chad Grenier. 

Na stránce nově vzniklého studia Wildlight Entertainment si můžete projít impozantní seznam zaměstnanců, ve kterém padají jména a zkušenosti se značkami jako je Call of Duty, Valorant, Spider-Man, The Last of Us nebo i God of War 3.

Podle svého prohlášení je Wildlight Entertainment samostatně financované nezávislé studio, které se soustředí na tvorbu velkých, odvážných a originálních herních světů v epické kvalitě a měřítku. „Už nějakou dobu pracujeme na nové značce a ještě chvíli bude trvat, než sdělíme podrobnosti, ale jsme více než nadšeni na to, co přijde,“ uvádí v prohlášení na svém webu.

Není divu, že si zkušení designéři a designérky šli sny plnit jinam. Před časem jsme psali o tom, jak EA zařízlo singleplayerové projekty ze světa Apexu a Titanfallu a jak kvůli tomu studio opustil šéf vývoje Mohammad Alavi spolu s asi padesátkou zaměstnanců. Není tak náhoda, že hned na prvním místě nově vzniklého Wildlight Entertainment najdeme Alaviho jméno. Znamená to snad, že bychom mohli konečně dostat další Titanfall, který se akorát nebude jmenovat Titanfall?

Nejnovější články