Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Články

Slibovaný nový Titanfall je zřejmě zrušený, místo něj dorazí další Star Wars

Respawn Entertainment stojí mimo loňského Star Wars Jedi: Fallen Order třeba za sérií Titanfall, z jejíhož světa pochází také populární free-to-play battle royale Apex Legends. Všem fanouškům obřích robotických obleků šéf studia Vince Zampella přislíbil, že se do něj brzy budou moct vrátit, nyní se ale zdá, že je slibovaný titul zrušený. Nebo je minimálně jeho vývoj pozastaven.

Cal Kestis gladiátorem. Star Wars Jedi: Fallen Order dostává velký update zdarma

4. květen je od nepaměti zasvěcen Hvězdným válkám (May the fourth, may the Force, však víte). Tento svátek z nejposvátnějších respektují i tvůrci výtečné akční hry Star Wars Jedi: Fallen Order, kteří do svého díla znenadání napumpovali zbrusu nový obsah. Radostí si poskočí ti, které na dobrodružství Cala Kestise bavilo zejména máchání světelným mečem.

Závěr Star Wars Jedi: Fallen Order: Geniální, nebo jen fan service?

Star Wars Jedi: Fallen Order byl překvapením z čistého nebe. Do konce minulého roku jsme si studio Respawn Entertainment asociovali pouze s online střílečkami, jenže co se nestalo. V EA se asi rozhodli riskovat, a tak dovolili Respawn udělat singleplayerovou lineární hru s Jediem v hlavní roli. A ona se vážně povedla. Matěj jí dal v recenzi osmičku, s čímž se Vašek s Adamem shodnou. Na čem se ale společně neshodnou, je samotný závěr hry.

Tři postřehy ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Hry, která předběhla svoji dobu

V rámci doplňování loňských restů jsem se konečně dostal ke Star Wars Jedi: Fallen Order. Matěj ho v recenzi vychválil, Vašek s Jirkou tu o něm jednu dobu básnili snad každý den a já mám Star Wars navzdory posledním filmům pořád rád, takže jsem se do Calova dobrodružství prostě musel pustit.

EA zrušilo již třetí hru ze světa Star Wars a chystá pokračování hitu Fallen Order, tvrdí zdroje

Electronic Arts si zjevně neumí pořádně poradit s licencí Star Wars. I když se oživení série Battlefront jakž takž povedlo a poslední Star Wars Jedi: Fallen Order vyloženě zabodoval na plné čáře, jiné zajímavé projekty se ruší. Potichoučku pod pokličkou, aby se na ně hráči ani nestihli těšit. Ještě že má Jason Schreier tolik dobrých kamarádů na správných místech, kteří se nebojí odhalovat tajemství.

Star Wars Jedi: Fallen Order vyšel příliš brzy. Kvůli filmu a seriálu

Listopadové dobrodružství z Hvězdných válek Star Wars Jedi: Fallen Order se dočkalo kladného kritického přijetí a předvedlo, že narativní akční adventura je žánr, který je schopný uspět i bez prvků battle royale a nutnosti vytáhnout Darth Vadera z loot boxu. Tvůrci však v rozhovoru přiznávají, že si nebyli úplně jistí, jestli už hru mají vydat.

Bleskovky

  • 24. 6. 13:45 - Příval her z univerza Star Wars od EA se má brzy zdvojnásobit

  • 3. 6. 15:20 - Expeditions: Viking mluví díky fanouškům česky, Fallen Order by se mohl dočkat v létě

  • 7. 5. 17:00 - Star Wars Jedi: Fallen Order je podle EA zakládajícím dílem pro celou sérii, Respawn už pracuje na pokračování.

  • 18. 12. 2019 - Podle pracovních nabídek Respawn už teď začíná připravovat pokračování Star Wars Jedi: Fallen Order.

  • 28. 11. 2019 - Star Wars Jedi: Fallen Order si s trochou úprav můžete zahrát s jinou barvou meče.

  • 27. 11. 2019 - Star Wars Jedi: Fallen Order je nejrychleji digitálně prodávanou hrou celé značky.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
18. listopadu 2019
Recenze