Ori and the Will of the Wisps
Věková dostupnost

Ori and the Will of the Wisps

Články

GamesPlay – v karanténě hrajeme hardcore plošinovku Ori and the Will of the Wisps

Na Games.cz následujeme doporučení úřadů a momentálně se zdržujeme v bezpečí svých domovů, což ovšem neznamená, že vás přestaneme zásobovat GamesPlayi. Videomost jsme si otestovali během včerejšího Fight Clubu #468, a poněvadž se osvědčil, nic nebrání tomu, aby vám Bětka s Vaškem dnes představili nový díl skákačky s Orim v hlavní roli.

Všechna oznámení z The Game Awards

I když jsme věděli, že to bude velké, stejně jsme se pořádně zapotili. Během dnešní noci jsme se dozvěděli vítěze prestižních cen The Game Awards, kde bodoval mimo jiné český Beat Saber, ale také novinky o desítkách nových i dříve oznámených her. Aby vám nic z toho neuniklo, připravili jsme pro vás seznam pokrývající celé The Game Awards.

Kouzelná metroidvania Ori and the Will of the Wisps vyjde v únoru 2020

Jednou z nejhezčích her loňské tiskové konference Microsoftu byl Ori and the Will of the Wisps a nejinak tomu bylo i letos. Na rozdíl od minulého roku jsme tentokrát nedostali jen hezké obrázky, ale hlavně datum vydání. Už tak víme, že si Oriho letos bohužel nezahrajeme, ale můžeme se těšit na únor příštího roku.

Xbox Game Pass na PC zahrnuje Metro Exodus, Hellblade, Forzu Horizon 4 a spoustu dalších

Microsoft koncem května oznámil plán rozšířit své předplatné Xbox Game Pass na počítače s Windows 10, aby následně během dnešního večera celou akci naplno rozjel. Už tedy známe cenu služby i hry, které si za měsíční poplatek propůjčíte. Vedle klasického Game Passu bylo zpřístupněno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Nový Ori vyjde až příští rok, náplastí na čekání je trailer se záběry z hraní

Minulou E3 představená plošinovka Ori and the Will of the Wisps byla sice na tiskové konferenci Microsoftu jednou z desítek představených her, nicméně nezapadla ani v silné konkurenci. Může za to na první pohled okouzlující vizuální styl, příjemná hudba a vidina nášupu sice náročné, ale prověřené, a hlavně zábavné hratelnosti původní hry z roku 2015.

Záznam tiskové konference Microsoftu

Microsoft se dlouze zadíval na E3 konferenci EA, odfrkl si a spustil takovou kanonádu oznámení a novinek, až se nám z toho málem zatočila hlava. Dorazil epický trailer na Cyberpunk 2077 (článek). Objevila se do Washingtonu zasazená The Division 2 (článek). A dalším lákavým pokračováním je Devil May Cry 5 (článek).

Bleskovky

  • 1. 10. 2020 - Nové plachty v Sea of Thieves svítí ve tmě a jejich koupí pomůžete boji s rakovinou

  • 11. 3. 2020 - Dnes vychází pokračování hardcore skákačky Ori and the Will of the Wisps, čtěte naši recenzi.

  • 26. 2. 2020 - Metroidvania Ori and the Will of the Wisps je třikrát větší než jednička.

  • 29. 1. 2020 - Hardcore plošinovka Ori and the Will of the Wisps je hotová a míří do lisoven.

  • 10. 6. 2018 - Ori and the Will of the Wisps vyjde v příštím roce.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
10. března 2020
Recenze