Warcraft III: The Frozen Throne

Warcraft III: The Frozen Throne

Články

Všechno nejlepší ke kulatinám, Warcrafte III!

Za 20 let jsi nenašel přemožitele

LEVEL 301 otvírá čtvrtou stovku čísel s posílenou redakcí a svěžejším obsahem

Už několik dní můžete v trafikách i v supermarketech najít LEVEL 301, který otvírá nejenom čtvrtou stovku (kterou snad dokončíme), ale hlavně přináší změny naznačované a slibované v předchozích číslech. Stávající redakci posílili Pavel Dobrovský s Pavlem Skotákem, na tvorbě obsahu se podílela celá řada nových autorů a v neposlední řadě došlo k úpravám obsahu, aby více odpovídal vašemu ohlasu, za který ještě jednou děkujeme. Základ je ale pořád stejný – zajímavé, čtivé, investigativní, ale i názorově vyhraněné články, recenze, rozhovory, komentáře a další. Co vás čeká v tomto čísle?

Vzpomínáme: Warcraft III je nepřekonaným vrcholem žánru RTS

„Povídám ti, je to absurdní – jako by nestačilo, že je to ve 3D! Navíc tam trpaslíci mají pušky! Tohle už není Warcraft!“ Právě takový nářek jsem zaslechl kdysi dávno v městské knihovně před 17 lety, někdy kolem 3. července 2002, kdy Warcraft III: Reign of Chaos definitivně spatřil světlo světa. Hořekování nad proměnou série bylo pochopitelné, při pohledu do zpětného zrcátka ale taky zcela zbytečné. Warcraft III se stal dost možná nejvýznamnější strategií dějin hned po Dune 2 a nejspíše i vrcholem žánru jako takového. 

Warcraft III dostal po více jak 15 letech podporu širokoúhlých monitorů

Dlouhodobá podpora her je u Blizzardu standardem a Warcraft III není výjimkou. Reign of Chaos vyšel už v roce 2002, následovaný o rok později datadiskem Frozen Throne. Byla to doba, kdy širokoúhlá rozlišení ještě nebyla natolik rozšířená, a tak nebyl širokoúhlý ani Warcraft III. Vývojáři proto na hru po více jak patnácti letech od vydání znovu sáhli a přidali právě podporu pro širokoúhlé monitory.

Šéf Blizzardu by prý rád viděl Warcraft IV, ale nikdo na něm momentálně nepracuje

Spekulace, úvahy a přání ohledně možné existence čtvrtého Warcraftu jsou jako ohraná písnička. Hráči by si tuto realtime strategii rádi zahráli a Blizzard říká pořád dokola to stejné. Nejinak tomu bylo i letos, kdy šéf Blizzardu v rozhovoru pro Game Informer výjimečně neřekl „nevím, možná někdy“, ale že by Warcraft IV sám rád viděl.

Blizzard chystá úpravy Warcraft III, StarCraft a Diablo II pro současný hardware a operační systémy

Warcraft III, StarCraft a Diablo II jsou už všechny staré více jak deset let, StarCraft dokonce sedmnáct. Teoreticky tak s jejich během na moderních počítačích a operačních systémech nastat technické problémy, kterým se chce Blizzard vyvarovat. Proto na svém webu zveřejnila firma inzerát na pozici "senior software inženýra" pro vyjmenované staré hry. Úkolem kandidáta je stručně řečeno zajistit, aby výše zmíněné klasiky fungovaly na aktuálních strojích a systémech.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
2. července 2003
Recenze