Warcraft III dostal po více jak 15 letech podporu širokoúhlých monitorů
zdroj: tisková zpráva

Warcraft III dostal po více jak 15 letech podporu širokoúhlých monitorů

14. 4. 2018 10:15 | Preview | autor: Adam Homola |

Dlouhodobá podpora her je u Blizzardu standardem a Warcraft III není výjimkou. Reign of Chaos vyšel už v roce 2002, následovaný o rok později datadiskem Frozen Throne. Byla to doba, kdy širokoúhlá rozlišení ještě nebyla natolik rozšířená, a tak nebyl širokoúhlý ani Warcraft III. Vývojáři proto na hru po více jak patnácti letech od vydání znovu sáhli a přidali právě podporu pro širokoúhlé monitory.

Pochopitelně tím došlo také k rozšíření uživatelského rozhraní a úpravě menu hry, aby se stávající grafika nemusela nepěkně a nepřirozeně roztahovat. Jak to vypadá v praxi se můžete podívat třeba na tomto videu.

U podpory širokoúhlých monitorů to ale nekončí. Patch 1.29 rozšiřuje také herní lobby, a to až pro 24 hráčů, s čímž souvisí i přidání 12 nových barev právě pro hráče. Navíc došlo i k resetu online žebříčků a opravám bugů.

Vývojáři na fórech také upozorňují, že 1.29 je poslední verzí s podporou Windows XP. Pravděpodobně tak o poslední update nepůjde a můžeme počítat s tím, že po dalším velkém updatu už Warcraft III na XPčkách nerozchodíte.

Možná překvapivě nezůstalo jen u výše uvedených úprav, protože vývojáři sáhli na balanc. Někteří hrdinové jsou tak rychlejší, jiní pomalejší, některým se damage zmenšoval, jiným zase zvětšoval. Kompletní seznam všech změn najdete na fórech Battle.netu.

Warcraft III tak pořád žije, Blizzard s podporou očividně nekončí a bude zajímavé sledovat, jestli se na letošním BlizzConu dočkáme oznámení toho, co by si přál nejeden strategický pamětník. Blizzard už se svým prvním remasterem vyrukoval loni, a tak se čile spekuluje, jestli se po StarCraftu dočká svého remasteru Diablo, nebo právě Warcraft…

Nejnovější články