The Vanishing of Ethan Carter
Věková dostupnost

The Vanishing of Ethan Carter

Články

Update PC verze Vanishing of Ethan Carter přináší přechod na Unreal Engine 4

Všichni majitelé PC verze The Vanishing of Ethan Carter mohou decentním způsobem zajásat – vývojáři vypouštějí zdarma aktualizaci, která posouvá hru o malý krůček dále, především z technologického hlediska. Přechází na Unreal Engine čtvrté generace a srovnává tak krok s verzí pro PlayStation 4, která na UE4 běží od začátku. 

Nvidia Grid dokazuje, že před streamovacími službami leží slibná budoucnost

V předešlém textu jsem se snažil navodit dojem, že SHIELD Tablet z dílen Nvidie je schopnou hračkou, jejíž potenciál sráží nedostatek her, které by využily přednosti silného chipsetu přístroje. Adekvátní protiváhu této závadě naštěstí tvoří streamovací služba Grid. Nejedná se o nic menšího než o aktuálně nejrozvinutější způsob spouštění PC her z cloudu. Jak spolehlivě ale funguje v praxi, potažmo jak vypadá dostupná knihovna titulů?

Sony kompenzuje hráče za výpadek PSN a předvádí PS4 hitovky roku 2015

DDoS útokem způsobené Vánoční výpadky PlayStation Network a Xbox Live si Sony a Microsoft za rámeček nedají a bylo jasné, že firmy přijdou s jistou formou kompenzace. Sony se tak dle očekávání uchýlila k prodloužení služby PlayStation Plus pro všechny hráče, kteří ji měli aktivní 25. prosince. Mezi aktivní uživatele PS+ se při tom počítají hráči s předplacenou službou i s bezplatným zkušebním obdobím. Pokud splňujete dané podmínky, dočkáte se pěti dnů PlayStation Plus navíc.

Comgad nabízí češtiny pro Vanishing of Ethan Carter a Total War: Attila

Nevládnete-li angličtinou na úrovni, umožňující hrát hry nebo vůbec, potěší vás možná aktivita Comgadu v oblasti české lokalizace pro Vanishing of Ethan Carter a Total War: Attila. Čeština pro prvně jmenovanou hru už je k dispozici, na Total War: Attila si ještě počkáme do února příštího roku. Na konto plánované lokalizace se některým z vás močná bude čekat lépe.

Vanishing of Ethan Carter se za měsíc prodalo přes 60 tisíc kusů (a další statistiky)

Tajemná adventura The Vanishing of Ethan Carter je venku už měsíc a vývojáři ze studia The Astronauts při té příležitosti zveřejnili infografiku se spoustou zajímavých informací. Posuďte sami. Za měsíc se prodalo přes 60 tisíc kusů hry, což se jeví jako skvělý výsledek. Náklady na vývoj hry sice neznáme, ale vzhledem k povaze hry a termínu uvedení na trh si mohou tvůrci z Polska gratulovat. Nejvíc kusů hry se při tom prodalo v západní Evropě, která se na celkových prodejích podílí z 50 procent.

Návody, češtiny a wallpapery z ABCgames

V posledních týdnech se kolegové z ABCgames soustředili zejména na rozšiřování databáze češtin a slovenštin, což potvrzuje i následující přehled. Figurují v něm například češtiny pro Vanishing of Ethan Carter, Lifeless Planet nebo Kingdoms of Amalur. Nezapomnělo se však ani na návody (Enslaved, Justine), wallpapery nebo cheaty. Kompletní výpis nových materiálů v databázi najdete v článku nebo přímo na webu ABCgames.

Bleskovky

  • 9. 1. 2018 - The Vanishing of Ethan Carter dorazí na Xbox One 19. ledna. V této verzi se díky časově exkluzivnímu free-roam módu můžete bezstarostně procházet světem hry.

  • 19. 7. 2015 - Video: Grafický rozdíl mezi PC (Unreal Engine 3) a PS4 (Unreal Engine 4) verzí titulu The Vanishing of Ethan Carter.

  • 7. 7. 2015 - Hororový The Vanishing of Ethan Carter vyjde na PS4 již 15. července.

  • 3. 11. 2014 - Infografika: Za první měsíc prodeje The Vanishing of Ethan Carter našlo svého majitele 60 tisíc kopií hry, 77% z nich bylo objednáno přes STEAM. (+ trailer)

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
2. října 2014
Recenze