Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

Články

Chystané remaky a remastery: Seznam her, které čeká omlazení

Pomalu se dostáváme do bodu, kdy se častěji dozvídáme o technické předělávce starší hry než o zbrusu novém zážitku. Dobře, to možná trochu přeháním, ale remastery a remaky jsou dnes na denním pořádku. Pojďme si proto připomenout ty nejzajímavější z nich, které se v nejbližších měsících a letech chystají sahat na zlatý fond herní historie i na jeho méně proslulé kapitoly.

Vzestup a pád RPG veteránů: Co se stalo s lidmi z BioWare?

Studio BioWare letos slaví 25. výročí od založení. Není tomu tak dávno, co mělo mezi milovníky RPG nedostižnou pověst, jíž se ostatní studia snažila vyrovnat. Jenže skvělé herní firmy jsou tvořené konkrétními lidmi, a těch původních už v kanadském studiu moc nezbylo. Víc než zašlou slávu značky se tak možná vyplatí sledovat konkrétní jména a projekty, k nimž se veteráni kdysi věhlasného studia rozhodli vrtnout. Ať už v rámci kariérního postupu, nebo krize středního věku.

Spekulace hovoří o možném remaku Star Wars: Knights of the Old Republic

BioWare ani Obsidian se svého času netajili tím, že by chtěli vytvořit završení trilogie Knights of the Old Republic. Doba ani licence Star Wars her jim spolu s jinými okolnostmi bohužel nebyly nakloněny, nyní by se ale podle informací serveru Cinelinx mohlo blýskat na lepší časy. Ale ještě než se začnete přespříliš těšit, je potřeba upozornit, že patrně půjde o remake, případně reimaginaci prvního dílu.

Nejlepší Star Wars hry podle redakce Games.cz

Tak nám včera vyšly nové filmové Hvězdné války. My v redakci jsme se na Vzestup Skywalkera kolektivně vydali až dnes a dojmy vám případně sdělíme v některém z novoročních podcastů či na sociálních sítích, ale ještě předtím nás napadlo rekapitulovat naše nejoblíbenější počítačové hry z předaleké galaxie. Někdo rád závodí, jiný seká mečem, další přemýšlí nad strategickou mapou. Ke komu se přikláníte vy?

Za cenu dvou obědů pořídíte bundle s Kingdom Come, Deus Ex, Halcyon 6 a KOTOR

Ne, neotvírejte hned Humble Bundle, protože tam byste takovou nabídku nenašli. Ta nabídka měsíčního předplatného, se kterou jste se dostali ke Kingdom Come: Deliverance za 280 korun, už je dávno fuč. Ale objevila se nová možnost v jiném bundlu. Sice zaplatíte o celých 85 korun víc, ale zase k českému RPG dostanete dalších devět her.

Bleskovky

  • 18. 4. 2019 - Lucasfilm pracuje na něčem, co se týká Star Wars: Knights of the Old Republic. Mohlo by jít o film či seriál.

  • 18. 2. 2016 - Fanouškovský remake Star Wars: Knights of the Old Republic (Apeiron) si budete moci zahrát z pohledu třetí i první osoby.

  • 7. 8. 2015 - Spekulace: Připravuje se oznámení remaku Star Wars: Knights of the Old Republic.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
93/100
Datum recenze:
8. prosince 2003
Recenze