Resident Evil 5
Věková dostupnost

Resident Evil 5

Články

Souhrn videí z tiskové konference Nintenda

Sérii konferencí z E3 zakončilo Nintendo se svým Directem, ve kterém se objevilo několik vítaných překvapení, návraty spousty starých známých, nové informace o zástupu očekávaných her a mnoho dalších roztomilých výtvorů. Víc než 40 nadcházejících her jsme pro přehlednost hodili do jednoho článku.

Resident Evil série slaví 20. narozeniny - čtyřka, pětka a šesta vyjdou letos pro PS4 a Xbox One

Na otázku „A proč vlastně nechceš znovu hrát Resident Evil 6?“ mám příliš dlouhou odpověď, kterou vás nechci uspávat. Alešovi se však RESI 6, jako pomyslné nakročení série do nové éry, líbilo. Osmička v recenzi hovoří dost jasně. A jestli si tenkrát hodnocení vybájil nebo nadsadil, pořádně si to brzy „vyžere“, až bude kvůli recenzi hrát šestý Resident Evil pro PS4 a Xbox One. Nejde ale o remaster, vylepšenou grafiku opravdu nečekejte. Jde o znovuvydání hry na aktuálních konzolích, které navíc v průběhu roku potká i Resident Evil 5 a Resident Evil 4 – hry, které si rád pustím třeba i v pět ráno po probuzení kbelíkem studené vody. Všechny tři vyjdou u příležitosti 20. narozenin série Resident Evil, tak se podívejme, co konkrétně PS4 a Xbox One verze všech tří her nabídnou, potažmo, kdy vyjdou.

Resident Evil 5 se přesouvá z Games for Windows na Steam

Máte pořád v ústech pachuť z Resident Evil 6? Teď si ji můžete spravit skrze pátý díl, který sice úplným vrcholem série taky není, ale nejen v kooperaci jde o solidní zábavu. Capcom totiž plní slib ze září minulého roku a Resident Evil 5 se stěhuje z Games for Windows Live na Steamworks. Má to ale háček...

Resident Evil 5 a Dead Rising 2 (Off the Record) se brzy přestěhují z GFWL na Steam

Služba Games for Windows Live je sice efektivně mrtvá a nové tituly nebo DLC už si přes ni dávno nekoupíte, ale navzdory vzrušené šuškandě o vypnutí serverů multiplayer ve vybraných hrách stále funguje. Jde však jen o dočasný stav a firmy, jejichž hry GWFL využívají, se snaží najít různá náhradní řešení. V tom lepším případě. V horším jen oznámí, že s definitivním koncem GFWL končí i multiplayer v jejich hrách. Capcom ale patří do skupiny firem, které se snaží problém řešit, a v případě titulů Resident Evil 5 a Dead Rising 2 a Dead Rising 2: Off the Record už se to Japoncům skoro povedlo. Obě dvě hry se totiž v horizontu několika měsíců přestěhují na Steam.

Capcom se ohlíží za dlouhou historií série Resident Evil

Akční survival horor Resident Evil je tu s námi už pěknou řádku let. Sedmnáct, to na herní sérii není vůbec špatné a pasuje ji to do řad staršinů. Capcom se nyní v příjemné dlouhém a podrobném článku za touto historií ohlíží a přidává pár zajímavostí.

Bleskovky

  • 12. 10. 2016 - PS4 a Xbox One verze remasterovaných her Resident Evil 4, Resident Evil 5 a Resident Evil 6 se prodalo 1,5 milionu.

  • 2. 6. 2016 - Resident Evil 5 vyjde na PS4 a Xbox One 28. června.

  • 26. 2. 2016 - Na PS4 a Xbox One míří Resident Evil 6 (29. března), Resident Evil 5 (léto 2016) a Resident Evil 4 (podzim 2016). (+ trailer)

  • 14. 10. 2015 - Nový Humble Bundle se specializuje na Capcom a nabízí od jednoho dolaru Lost Planet 3, Resident Evil: Revelations 2 a Bionic Commando: Rearmed. Pokud zaplatíte přes 8,39$, získáte navíc Resident Evil: Revelations, DmC: Devil May Cry a Resident Evil 5.

  • 31. 3. 2015 - Capcom vyjmulo z PC verze Resident Evil 5: Gold zdánlivě nefunkční kód pro lokální co-op hru. Fanouškovský mód přitom nefunkčnost již dávno vyřešil.

  • 9. 2. 2015 - Capcom Japan oznámilo bundle her Resident Evil 5: Gold Edition, Resident Evil 6, Resident Evil 4 a Code Veronica pro PS3. Snad se časem dočkáme i na našem trhu.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
69/100
Datum recenze:
11. března 2009
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
12. března 2009
Recenze