Lost Hero

Lost Hero

Články

Letošního Gamescomu se zúčastní i čeští tvůrci her Lost Hero, Svoboda 1945 a TauCeti

Asociace českých herních vývojářů opět zaštiťuje český stánek na herním veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Na jednom, řekněme, menším plácku bude letos rovnou sedm českých studií a jejich připravované tituly. Kromě videoher dojde i na deskovky.

Tea Club #28: Pavel Strnad o českém LostHero

„Je toho hrozně moc,“ říká Pavel Strnad, když popisuje akční RPGčko LostHero, na kterém pracuje s malým týmem Gold Knights přes dva roky. Kombinuje akční preciznost Dark Souls s důrazem na kooperativní multiplayer v hybridním prostředí scifi a fantasy, které se volně inspiruje sérií Wizardry. K tomu všemu přidává uživatelské stavění úrovní a měst. Je toho zkrátka hodně. Pavel do vývoje nevstupuje bez zkušeností, na značce LostHero pracuje posledních dvacet let, výsledkem byly menší internetové a online hry. Nejen o tom se dozvíte nad virtuálním šálkem čaje v našem Tea Clubu.

České RPG LostHero připomíná kooperační Dark Souls

O malém českém Dark Souls jménem LostHero jsme se bavili už ve Fight Clubu #374, kde jsme se shodli, že vypadá velmi nadějně a moc by nás zajímalo, co z něj vyleze. Doufám, že náš názor bude sdílet i co největší počet tuzemských hráčů, protože tohle akční RPG vyrazilo na Startovač, kde nabízí nejen obtížné souboje, ale i kooperativní multiplayer a možnost snadno a rychle tvořit vlastní mapy.