Little Nightmares
Věková dostupnost

Little Nightmares

Články

S novým komiksovým bundlem se začtete do příběhů her Bloodborne, Dark Souls nebo Wolfenstein

Humble Bundle je proslulý svými absurdně výhodnými herními balíčky, ale čas od času stejnou formou nabízí třeba vývojový software, různé digitální knihy, a cizí mu nejsou ani komiksy. Těch vzniká na motivy her poměrně dost a některé z nich můžete číst doslova za babku.

Třetí DLC pro temnou plošinovku Little Nightmares uzavírá paralelní příběh s Kidem

Zatímco původní Little Nightmares se točila kolem malé holčičky Six, season pass se třemi dodatky se soustředí na chlapce jménem Runaway Kid. Oba příběhy probíhají současně v děsivém svět Maw, nicméně nezávisle na sobě. Kid se zatím setkal s hrůzostrašnou babičkou v The Depths a objevil podivné tvory Nomes v The Hideaway. Jeho pouť končí s posledním DLC The Residence.

Best of 2017: nejpůsobivější audiovizuální styl

Nejsubjektivnější ze subjektivních. I tak by se dala nazvat kategorie pro nejpůsobivější audiovizuální styl. Každý z nás má jiné chutě a obzvláště letos jsme to rozhodování neměli jednoduché. Na jedné straně máte totiž špičkově vypadající velké hry, na straně druhé unikátní nezávislé hry a mezi tím několik neméně zajímavých středně velkých titulů. Přesto nám jeden titul učaroval způsobem, že jsme se prakticky jednohlasně shodli.

Bacha na babičku: první DLC pro Little Nightmares vás zavede do zatopeného sklepa

Hráči hororové plošinovky Little Nightmares dostanou v rámci season passu Secrets of The Maw celkem tři rozšíření. První, s názvem The Depths, už vyšlo a na půdu děsivého domu vás rozhodně nezavede. Naopak se podíváte do zatopeného sklepení, kde kraluje další nepěkné monstrum s děsivým jménem The Granny.

Útěk před hladovými kuchaři v Little Nightmares začíná už zítra

Fantasticky vypadající horor Little Nightmares, v němž se malá holčička octne v disproporčně obrovském světě plném pokroucených podivností, vychází už zítra, a tak se není čemu divit, že na počítače a internety dorazil launch trailer. V něm uvidíte, jak situace postupně eskaluje od prvních opatrných krůčků v temném domě až k vyděšenému úprku před kuchařem, vedle kterého Zdeněk Pohlreich vypadá jako roztomilé koťátko.

Video z logické plošinovky Little Nightmares předvádí puzzly a útěk před monstrem

Šestka, holčička v hlavní roli plošinovky Little Nightmares, to nebude mít lehké. A vy taky ne. Ve hře totiž jednak řešíte spoustu logických a enviromentálních hádanek, ale hlavně se nesmíte nechat zabít na několik způsobů. Po krku vám jde nepěkný nepřítel s příliš dlouhýma rukama, a Šestka není zrovna nejrychlejší dívčina.

Bleskovky

  • 11. 4. 2019 - Hororová adventura Little Nightmares se dočká prequelu na iOS s názvem Very Little Nightmares.

  • 3. 4. 2019 - V Humble Bundle od Bandai Namco na vás číhá Tekken 7, Project CARS, Little Nightmares a mnoho dalších.

  • 21. 4. 2017 - Little Nightmares poběží na PS4 v rozlišení 1080p při 30 fps, na PS4 Pro v rozlišení 1620p při 60 fps.

  • 14. 10. 2016 - Little Nightmares dohrajete za 6 až 8 hodin, během kterých nenarazíte na jediný dialog.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
11. května 2017
Recenze