Far Cry 2

Far Cry 2

Články

Komunita zvolila 100 nejlepších modů letošního roku. Teď zbývá vybrat finální desítku

Web ModDB už po osmnácté vyhlašuje nejlepší modifikace letošního roku. O jejich výběr se nestará vybraná porota, ale sami hráči, kteří v uplynulých dnech hlasovali pro 3 885 letošních modů, z nichž vybrali stovku nejlepších. Nyní se odpočítává deset dní, během kterých bude zvolena finální desítka s jediným vítězem.

Microsoft odhalil lednovou čtveřici titulů pro předplatitele Games with Gold

Člověk se chce soustředit na aktuální dárky, které se už za pár dní objeví pod našimi jehličnany, a Microsoft už myslí na další měsíc. Další rok xboxového předplatného Games with Gold odstartuje poměrně slušně, tak doufejme, že mu tempo vydrží. Nabídka PlayStationu by se podle tradice měla odhalit poslední středu v měsíci, tedy příští týden, ale uvidíme, jestli Sony oznámení kvůli Vánocům neodloží.

Ztraceno v procesu: Far Cry, Far Cry 3 a kořeny ságy

Letošní jaro jsme zahájili vydáním pátého dílu Far Cry – po fiktivním tropickém ostrově a fiktivní himalájské diktatuře jsme se vrhli... do náruče fiktivního amerického kultu. Na to, že první díl série platil za jakousi moderní, akční variaci Ostrova doktora Moreaua, je markantní změna stylu od jedničky do pětky zjevná. Aby také ne, když hru dnes namísto německého Cryteku spravuje Ubisoft! Jak ale ukazuje pohled na vývoj jedničky i trojky, kdyby série měla zůstat věrná svým kořenům, žádnou sérií by se nejspíše nikdy nestala.

Rekapitulace – série Far Cry a její věže, psychopati, robosauři a mamuti

Je trochu paradoxní říct, že série Far Cry prošla za čtrnáct let své existence pozoruhodným vývojem, zvlášť proto, že trojka, čtyřka a pětka následují stejný mustr. Nicméně, Far Cry, jejíž první díl spatřil světlo digitálního světa v roce 2004, je mnohem košatější. Řada spin-offů a experimentů vytvořila pozoruhodný fenomén, který rozhodně nemá jen jednu tvář. Jak šel čas s Far Cry jako značkou se podívejte v naší nové rekapitulaci od Honzy Vondráška.

Ubisoft se ptá, jaké další Far Cry by se hráčům líbilo - v úvahu přichází western, upíři i Blood Dragon 2

Z Far Cry se vypracovala značka, která se umí podívat takřka kamkoliv. Že se nemusí omezovat jen na exotické lokace současnosti potvrdil úspěch Far Cry 3: Blood Dragon a Ubisoft tak de facto nemá omezení, co se týče fantazie kde, kdy a jak by se další díl mohl odehrávat. Dokazuje to i dotazník, který Ubisoft rozeslal, protože nabízí několik různých lokací a nápadů, z nichž si hráči mají vybrat ten, který je jejich srdci nejbližší.

Součástí Far Cry kompilace je i HD remake prvního dílu

Než bylo Far Cry, slintal jsem nad technologickou demoverzí X-Isle a vůbec netušil, co přijde. Tehdy byl Crytek neznámým německým studiem, jehož pozdější prvotina vyrážela dech hlavně technologií, ale nemusela se stydět ani za hratelnost (na rozdíl od českého dabingu). Dále už ale musel Crytek své Far Cry vize rozvíjet pod názvem Crysis, protože značku Far Cry studio prodalo Ubisoftu, který z ní vyvařil několik výrazně odlišných titulů.

Bleskovky

  • 17. 1. 2018 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One přibyly tituly Sniper Elite V2, Far Cry 2 a Driver San Francisco.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Hodnocení čtenářů:
63/100
Datum recenze:
21. října 2008
Recenze