Fallout 3: Van Buren

Fallout 3: Van Buren

Články

Šéf Obsidianu by si přál vytvořit další Fallout

Urquhartovi by stačila vhodná příležitost

15 očekávaných her, které si nikdy nezahrajeme

Na každou vydanou hru připadá hned několik zrušených a ani o nich nevíme. V útrobách velkých studií se do fáze prototypu dostane dlouhá řada titulů, jen aby se ukázalo, že nefungují a vývojáři se můžou začít soustředit na jiný pokus. Už méně často se stává, že dojde k veřejnému oznámení takového prototypu, na který se začneme těšit, aby pak přišla rána shůry a nám zůstaly jen oči pro pláč. Zavzpomínejme společně na několik takových velmi očekávaných her, kterých se (s největší pravděpodobností) nikdy nedočkáme.

Brian Fargo by rád v budoucnu oživil značku Van Buren

Vypadá to, že by se Brian Fargo a jeho studio inXile Entertainment by časem, v mlhavé budoucnosti, mohli udělat radost fanouškům Falloutu. Fargo totiž kdysi v rámci studia Interplay stál u zrodu dnes legendární série Fallout a v jeden čas se pak spekulovalo o původní podobě třetího pokračování nesoucí kódové označení Van Buren. Před časem jsme vás informovali o registraci ochranné známky a dnes pro vás máme další střípky informací našeptávající tomu, že se v inXile pravděpodobně k něčemu schyluje, byť ne až tak rychle, jak by možná někteří rádi.

Podle indicií inXile pracuje na RPG ve stylu izometrického Fallouta

Internetoví detektivové opět vyštrachali potenciálně zajímavé zprávy. Jde o spekulace, ale založené na skutečných stopách, podle nichž by inXile Entertainment po úspěchu s Wasteland 2 mohli vyvíjet něco jako pokračování izometrického Fallouta - konkrétně ne přímo hru s názvem Fallout, nýbrž nástupce Fallout 3 prototypu Van Buren.

Ztraceno v procesu: Fallout: New Vegas a Van Buren v přestrojení

Náš prozatím poslední díl archeologického seriálu se tentokrát zaměří na dramatický příběh o tom, jak se z ošklivého a tlustého káčátka vyklubala krásná labuť, tedy Fallout: New Vegas. V dávných dobách přelomu 20. a 21. století bylo tak nějak naprostou samozřejmostí, že série Fallout nemá a nemůže mít na růžích ustláno. V éře pohádkových fantasy RPGček typu Baldur’s Gate jeho první (1997) a druhý díl (1998) platil za rozverně cynického technokratického outsidera, kterého se mmj. vlivem marketingu prodalo trestuhodně málo kusů – pod 150 tisíců kopií od každého v porovnání s půl milionem u Baldur’s Gate. Dnes však Fallouty inkasují stovky milionů i kritické poplácávání po zádech. A cesta k tomu vedle právě přes drastickou redukční dietu herního obsahu.

Fallout - legenda pokračuje

Pod recenzí Fallout: New Vegas se nám rozpoutala vášnivá diskuse mezi zastánci prvních dvou dílů, obhájci Falloutu 3 a kritiků New Vegas. Čekal jsem to, takže je na čase oprášit vzpomínky a připomenout všem, kteří se s fenoménem Fallout seznámili teprve prostřednictvím třetího dílu, o čem vlastně ty staré hry byly. Možná pak někteří pochopí, proč hráči originálů odsuzují Fallout 3 téměř jako kacířskou blasfémii. Čím se tedy vlastně Fallout zapsal do dějin? Proč na něj tolik hráčů nedá dopustit a proč ti samí lidé nemůžou vystát „pokračování“ od Bethesdy?

Bleskovky

  • 29. 4. 2014 - Tým nadšenců přihlásil do soutěže pořádané NASA fungující Pip-Boy 3000 z Fallout 3.