Fallout 3: Van Buren

Fallout 3: Van Buren

Články

15 očekávaných her, které si nikdy nezahrajeme

Na každou vydanou hru připadá hned několik zrušených a ani o nich nevíme. V útrobách velkých studií se do fáze prototypu dostane dlouhá řada titulů, jen aby se ukázalo, že nefungují a vývojáři se můžou začít soustředit na jiný pokus. Už méně často se stává, že dojde k veřejnému oznámení takového prototypu, na který se začneme těšit, aby pak přišla rána shůry a nám zůstaly jen oči pro pláč. Zavzpomínejme společně na několik takových velmi očekávaných her, kterých se (s největší pravděpodobností) nikdy nedočkáme.

Brian Fargo by rád v budoucnu oživil značku Van Buren

Vypadá to, že by se Brian Fargo a jeho studio inXile Entertainment by časem, v mlhavé budoucnosti, mohli udělat radost fanouškům Falloutu. Fargo totiž kdysi v rámci studia Interplay stál u zrodu dnes legendární série Fallout a v jeden čas se pak spekulovalo o původní podobě třetího pokračování nesoucí kódové označení Van Buren. Před časem jsme vás informovali o registraci ochranné známky a dnes pro vás máme další střípky informací našeptávající tomu, že se v inXile pravděpodobně k něčemu schyluje, byť ne až tak rychle, jak by možná někteří rádi.

Podle indicií inXile pracuje na RPG ve stylu izometrického Fallouta

Internetoví detektivové opět vyštrachali potenciálně zajímavé zprávy. Jde o spekulace, ale založené na skutečných stopách, podle nichž by inXile Entertainment po úspěchu s Wasteland 2 mohli vyvíjet něco jako pokračování izometrického Fallouta - konkrétně ne přímo hru s názvem Fallout, nýbrž nástupce Fallout 3 prototypu Van Buren.

Ztraceno v procesu: Fallout: New Vegas a Van Buren v přestrojení

Náš prozatím poslední díl archeologického seriálu se tentokrát zaměří na dramatický příběh o tom, jak se z ošklivého a tlustého káčátka vyklubala krásná labuť, tedy Fallout: New Vegas. V dávných dobách přelomu 20. a 21. století bylo tak nějak naprostou samozřejmostí, že série Fallout nemá a nemůže mít na růžích ustláno. V éře pohádkových fantasy RPGček typu Baldur’s Gate jeho první (1997) a druhý díl (1998) platil za rozverně cynického technokratického outsidera, kterého se mmj. vlivem marketingu prodalo trestuhodně málo kusů – pod 150 tisíců kopií od každého v porovnání s půl milionem u Baldur’s Gate. Dnes však Fallouty inkasují stovky milionů i kritické poplácávání po zádech. A cesta k tomu vedle právě přes drastickou redukční dietu herního obsahu.

Fallout - legenda pokračuje

Pod recenzí Fallout: New Vegas se nám rozpoutala vášnivá diskuse mezi zastánci prvních dvou dílů, obhájci Falloutu 3 a kritiků New Vegas. Čekal jsem to, takže je na čase oprášit vzpomínky a připomenout všem, kteří se s fenoménem Fallout seznámili teprve prostřednictvím třetího dílu, o čem vlastně ty staré hry byly. Možná pak někteří pochopí, proč hráči originálů odsuzují Fallout 3 téměř jako kacířskou blasfémii. Čím se tedy vlastně Fallout zapsal do dějin? Proč na něj tolik hráčů nedá dopustit a proč ti samí lidé nemůžou vystát „pokračování“ od Bethesdy?

Fallout 3 (Van Buren) - dojmy z dema

Jaký by byl Fallout 3 v podání Black Isle, převedený do 3D a navazující na úžasnou postapokalyptickou ságu? Částečnou odpověď nám dalo technologické demo dnes již mrtvého titulu.

Bleskovky

  • 29. 4. 2014 - Tým nadšenců přihlásil do soutěže pořádané NASA fungující Pip-Boy 3000 z Fallout 3.