zavřít

Brian Fargo by rád v budoucnu oživil značku Van Buren

Windows

- Téma autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Vypadá to, že by se Brian Fargo a jeho studio inXile Entertainment by časem, v mlhavé budoucnosti, mohli udělat radost fanouškům Falloutu. Fargo totiž kdysi v rámci studia Interplay stál u zrodu dnes legendární série Fallout a v jeden čas se pak spekulovalo o původní podobě třetího pokračování nesoucí kódové označení Van Buren. Před časem jsme vás informovali o registraci ochranné známky a dnes pro vás máme další střípky informací našeptávající tomu, že se v inXile pravděpodobně k něčemu schyluje, byť ne až tak rychle, jak by možná někteří rádi.

Van Buren byl definitivně zrušen v momentě, kdy Bethesda získala práva na značku Fallout. Upadající Interplay však projekt vyvíjený v kooperaci s Black Isle Studios stornoval ještě předtím. Ztráta značky tehdy značila jen definitivní smrt projektu a třetí pokračování pak přišlo až z dílen Bethesdy. Nějaký čas poté se na internetu objevila hratelná technologická demoverze projektu Van Buren (naše dojmy z ní čtěte zde) a hráči tak měli možnost vyzkoušet, jak projekt původně vypadal a jak vlastně mohl vypadat Fallout 3 v izometrickém pohledu.

Brian Fargo se po úspěších crowdfundingových kampaní pro Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera a perfektně našlápnutému The Bard's Tale IV nechal v rozhovoru pro britský Eurogamer slyšet, že by se někdy v budoucnu k projektu Van Buren rád vrátil. Zatím si jej však nechávají na horší časy i na volnější odpoledne (zatím toho mají na stole až příliš) a nelze tak čekat, že je za dveřmi nečekané, bleskové oznámení.

Podoba projektu by ale byla jistě značně odlišná od původního technologického dema – jednak od té doby herní průmysl ušel velmi dlouhou cestu a jednak si řada nápadů z projektu Van Buren nakonec našla cestičku do Fallout: New Vegas a inXile by se tak mohli dostat do křížku s Bethesdou, která si na svá duševní vlastnictví potrpí.

Uvidíme, co z toho nakonec vzejde a zda vůbec něco. Zatím však situace vypadá relativně nadějně. inXile si registrovali ochrannou známku a sám Fargo přiznává, že s Chrisem Avellonem, spolutvůrcem sérií Fallout, Icewind Dale či Wasteland, již rozebíral řadu nápadů týkajících se možné podoby dalšího post-apokalyptického RPG z dílny studia inXile Entertainment. Inu, uvidíme.

Tagy: Fallout (série) RPG izometrické postapokalypsa

Zdroje: PC Gamer, Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.