Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile

Články

Jaký byl herní rok 2019? Nejvíc se mluvilo o Fortnite, trh s hrami stále roste

Web Gamesindustry dal opět dohromady roční statistiky ze světového trhu s hrami. Ze spousty grafů se dozvídáme fakta o hodnotě trhu, výdělcích počítačových a konzolových her, jaké byly nejlépe a nejhůře hodnocené hry, jak dlouho hrám trvá skončit ve slevě nebo třeba kolik se objevilo nových značek u největších vydavatelů.

Call of Duty: Mobile láme rekordy. Stáhlo si ho přes 100 milionů lidí

Mobilní verze klasického Call of Duty je venku teprve týden a už zaznamenala 100 milionů stažení na Google Play a App Store. Střílečka od Activisionu ve spolupráci s TiMi Studios čínského Tencentu nechala daleko za sebou launch Mario Kart Tour, které si za první týden stáhlo 90 milionů lidí, ale taky startovní týdny mobilního Fortnite nebo PUBG.

Call of Duty: Mobile je zábavná střílečka i pro mobilní nováčky, ale otravuje mikrotransakcemi

Hlavní letošní událostí pro sérii Call of Duty je bezpochyby reboot Modern Warfare, na který se musí těšit všichni, kdo se v roce 2007 plížili Pripjatí a umírali v nukleární explozi. O kvalitách nového dílu se přesvědčíte 25. října, ale ještě předtím můžete popadnout do ruky telefon a zkusit si před pár dny vydané Call of Duty: Mobile, tříáčkovou multiplayerovou střílečku z pohledu první osoby do kapsy. Na papíře mi to znělo příšerně nezajímavě, ale ve skutečnosti jde o docela dobrou zábavu.

Série Call of Duty míří na mobily s free-to-play titulem

Možná napjatě očekáváte oznámení nového dílu nezastavitelné série Call of Duty, ale pravděpodobně jste nepočítali s tím (i když, přiznejme si, nejde o takové překvapení), že dalším v pořadí bude titul určený jen a pouze pro mobily, jak hrdě hlásá všeříkající název Call of Duty: Mobile. Vyzkoušíte si ho už za pár měsíců.

Bleskovky

  • 5. 6. 2020 - Infinity Ward podporuje Black Lives Matter. Hráčům Call of Duty to připomíná před každým zápasem

  • 2. 6. 2020 - Nové sezóny Call of Duty se kvůli americkým protestům odkládají

  • 2. 10. 2019 - Hráči v Call of Duty: Mobile odehráli 38 milionů zápasů za první den.

  • 19. 9. 2019 - V Číně projevilo zájem o Call of Duty: Mobile přes 16 milionů hráčů.

Hodnocení Metacritic:
81/100