Battlefield 2
Věková dostupnost

Battlefield 2

Články

EA si došlápla na fanouškovskou službu udržující při životě starší Battlefieldy

Přibližně před třemi lety ukončila své aktivity legendární herní hostingová služba GameSpy. Na jejich dedikovaných serverech tenkrát aktivně běželo až na padesát her náležících do stáje Electronic Arts včetně klasik typu Battlefield 2, Crysis 2 či Bulletstorm. Jako reakce na to se z herní komunity zformovala skupina dobrovolníků sdružená pod jménem Revive Network. Ta vytvořila alternativní a neoficiální serverovou službu pro starší Battlefield 2, k nimž ještě později přibyl futuristický Battlefield 2142 a před pár měsíci též zrušená, avšak velmi populární F2P Battlefield: Heroes. Revive zároveň nabízela ke stažení zdarma modifikované klienty těchto jinak mrtvých her. Za více než tři roky své existence se do služby zaregistrovalo téměř milion hráčů (sám jsem skrze ně nedávno instaloval klienta BF2 kvůli modu Forgotten Hope2).

Project Reality přidává válku o Falklandy včetně nové techniky a mapy

Rozsáhlá modifikace Project Reality pro Battlefield 2 se stále těší skvělému zdraví, což dokazuje i brzký update 1.4, který do hry přidá desetitýdenní válku o Faklandy. V ní se v roce 1982 utkaly ozbrojené síly Velké Británie a Argentiny, které díky updatu i v modu nově najdete. V jeho rámci se tak představí nové zbraně, letadla a pozemní vozidla.

Jak šel čas s Battlefield multiplayerem

Battlefield hrám a ne jenom jim se v posledních letech věnuje na výstavách a nakonec vlastně i v recenzích pozornost spíše stran singleplayeru, zatímco na hru více hráčů se tradičně trošku pozapomíná. Ohromné rozpočty, hollywoodské hvězdy a filmové vyprávění jdou ostatně tímto způsobem prodat daleko lépe. Neznamená to ale, že jde o to hlavní! Obzvláště pak v případě Battlefieldu, který si na hře více hráčů udělal jméno, a jeho proměny skvěle demonstrují nejen vývoj průmyslu, ale i DIC, jako firmy směřující od otevřenosti ke svazující nablýskanosti.

Battlefield 2 a Battlefield 1942 přežijí do budoucna díky fanouškům

O konci služby GameSpy, která obstarává multiplayer pro celou řadu her, jsme vás informovali nedávno. Některé hry budou fungovat dál, jiné skončí a pár jich zachrání komunita. Mezi tituly, které by bez pomoci hráčů skončily v propadlišti dějin, patří Battlefield 2 a Battlefield 1942. Multiplayer obou her funguje přes GameSpy a bez multiplayeru by byly obě vcelku k ničemu. Obě hry nakonec nebudou chystaným ukončením multiplayeru dotčené, ale bez snahy na vaší straně to jen tak nepůjde.

Šance na zachování online multiplayeru v Battlefield a Command & Conquer hrách stále žije

„Už sem řek, po žních jdeš off-line,“ zahřímala EA a oznámila padesátce svých titulů, že od konce června letošního roku přijdou o podporu online multiplayeru a některé z nich na to konto definitivně upadnou v zapomnění. Jiné se však na vlnách internetu udrží díky alternativnímu řešení buď od fanoušků nebo služeb od třetích stran. EA tak jako další firma v řadě reaguje na již dříve anoncované uzavření serverů služby GameSpy, kterou pro realizaci multiplayeru ve svých hrách používala celá řada firem včetně Nintenda. Jaké hry od EA konkrétně se na konci června ponoří do digitální tmy?

Zítra vychází Project Reality v 1.0 pro Battlefield 2

Trvalo to pouhých osm let otrocké práce a překopávání 21 předešlých verzí, ale Project Reality, modifikace pro někdejší Battlefield 2, se konečně dočkal verze finální. Pro ty z vás, kteří se z nějakého důvodu vyhýbáte realistické virtuální válce v sérii Arma, je pak u Project Reality 1.0 připravena celá sada pozměněných prvků včetně zcela překopané hratelnosti a pravidel.

Bleskovky

  • 16. 12. 2016 - Nejprodávanější hry v listopadu 2016 na americkém trhu: 1. Call of Duty: Infinite Warfare, 2. Battlefield 1, 3. Pokemon Sun and Moon.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
91/100
Datum recenze:
29. června 2005
Recenze