Mars Vertigo

Star Citizen 3.13: Vydejte se na vojenskou přehlídku!

Možná dorazí i letadlová loď

Star Citizen zdarma a zbrusu nové koráby IAE 2950

Vyzkoušejte si Robertsovo veledílo

Star Citizen Alfa 3.9: Hot dogy a hvězdný gulag

Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem…

Age of Wonders: Planetfall rozšířili v obrovském updatu dinosauři

Tvůrci povedené 4X strategie Age of Wonders: Planetfall z Triumph Studios komunitě bedlivě naslouchají. Souběžně vytvořili jak první DLC, tak i masivní bezplatný update plný novinek. Včetně zbrusu nového herního módu, lepšího tutoriálu, vybalancování startovních podmínek, spousty možností, jak hru upravit k obrazu svému a… dinosaurů.

Panzer Corps 2 zatím nepřináší mnoho nového, ale stratégy v budoucnu potěší

Válka. Druhá světová válka se ve strategiích nemění. Nebo to tak alespoň nějakou dobu trvalo, ale nyní přišla renesance druhoválečných tahových strategií, které se pokouší celý zkostnatělý systém inovovat. Dalším přírůstkem do téhle rodiny by mohl být následovník Panzer Generala, prozaicky pojmenovaný Panzer Corps 2.

Star Citizen Alfa 3.8: Nejdůležitější update roku. Hra začíná zvládat nemožné

Během vánočních svátků nám Cloud Imperium Games nadělilo poslední velký update s pořadovým číslem 3.8. Ač jde o, co se obsahu týče, velice bohatou nadílku, tradičně ji trápí řada bolístek spjatých s nestabilitou serverů a hromadou nových bugů. Zřejmě největším zklamáním je absence tzv. Platform Persistence, tedy první opravdové implementace zachování hráčského postupu mezi jednotlivými aktualizacemi, která měla zaručit, že vámi nakoupené lodě, příslušenství a kredity téměř nebudou pravidelně resetovány s novými updaty tak, jako tomu bylo dosud. PP by se měla objevit ještě v rámci alfy 3.8.X, takže snad půjde jen o relativně menší zpoždění. Ukončeme však nářky a vrhněme se směle na výčet těch nejzásadnějších novinek, které s sebou poslední iterace Star Citizena přinesla.

CitizenCon 2949: Jak vypadá budoucnost Star Citizenu?

Nejočekávanější akce fanoušků momentálně stále nejambicióznější hry pod sluncem se odehrála minulý víkend pod chmurným nebem manchesterským. Chmury však v žádném případě nedoprovázely natěšené fandy, jimž se v prostorách konvenčního centra dostalo zas po roce řádného sousta jejich oblíbené vesmírné krmě. Star Citizen urazil za poslední rok kus cesty a díky CitizenConu už i přesně víme, jak jej Chris Roberts a jeho parta hodlají zakončit a co nás s velkou pravděpodobností čeká rok příští.

Vše o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 za doprovodu samotných vývojářů

Sdílet celý víkend prostory s tvůrcem herního počinu, který má své pevné místo v mém osobním panteonu toho nejlepšího, co jsem kdy hrál, dohrál a k čemu se pravidelně vracím, je bezesporu velmi lákavá propozice. A pro mě tím hrdinou na letošním PDXCONu nebyl taktéž přítomný John Romero, nýbrž podivínský prošedivělý čahoun Brian Mitsoda, scenárista a vypravěč kultovního RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines, na jehož pokračovaní ve stejné roli pracuje i nyní.

Unity of Command II – recenze rozšíření Barbarossa

Wehrmacht, Rudá armáda a ruská zima

Broken Lines – recenze

Pokud existuje jednoslovný termín, jímž bych shrnul balíček do sebe hladce zapadajících mechanik v novém taktickém RPG Broken Lines, nenapadá mě výstižnější slovo než „svěží“. A nemyslím tím jen zasazení do alternativní druhé světové války, ale i spoustu zábavných herních prvků, které s sebou tato zdánlivě nenápadná hra přináší.

Through the Darkest of Times – recenze

Je 1. února 1933 a v ulicích německé metropole vládne vzrušená, v jistých kruzích přímo slavnostní nálada. Ten ukřičený džentlmen s patkou a komickým smetáčkem pod nosem byl totiž včera jmenován kancléřem Německa. Berlín však ani zdaleka není takovou baštou národního socialismu jako například bavorská metropole Mnichov. A zatímco se nad nic netušícím Německem začínají pomalu stahovat temná mračna, ve sklepě jednoho činžáku v berlínské čtvrti Kreuzberg se v tento chladný a chmurný den schází odhodlané trio občanských odpůrců diktátu národního socialismu.

MechWarrior 5: Mercenaries – recenze

Přátelé obřích zkázonosných pochodujících kovových monster, vítejte ve třetím tisíciletí. Napříč Vnitřní sférou galaxie zuří již třetí nástupnická válka ústředních lidských mocností rozesetých po stovkách planet. Civilisté možná válkou trpí, avšak pro šéfa žoldnéřské společnosti jde naprosté požehnání. A po bezmála dvaceti letech si toto požehnání konečně zase můžete užít i vy a vaši parťáci z masa a kostí.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – recenze

Ta nejtemnější tajemství je nutné strážit přísněji než sebedražší poklad. Jak byste se například tvářili, kdyby se profláklo, že je po soumraku možné někde na ulici potkat vybledlého jedince, jemuž nebije srdce, nedýchá, ale zato nekonečně lační po vaší krvi? A aby to bylo ještě divnější, tahle podivná choroba jej dokonale konzervuje přesně v té podobě, v níž ho postihla. Ne, opravdu nechcete vědět, že existují upíři.

Unity of Command II – recenze perfektní druhoválečné strategie

Váleční stratégové se zase po čase mohou radostně tetelit, protože Unity of Command II se po právu zařazuje do síně slávy toho nejlepšího, co kdy žánr napříč svými dlouhými dějinami vyprodukoval. Tahle velice komplexní, ale přitom překvapivě přístupná strategie vás posadí do pohodlného generálského křesla, z něhož se vám nebude chtít vstát.

Close Combat: The Bloody First – recenze

Od vůbec první porce slavné válečné série Close Combat uplynulo úctyhodných 23 let. Od té doby se tato takticko-strategická značka dočkala dalších šestnácti oficiálních titulů (včetně jednoho střílečkového provedení), což ji kvantitativně řadí kamsi těsně pod nekončící řadu sportovních sérií od EA. Přesto o ní vědí nejspíše jen kovaní, především druhováleční, virtuální vojevůdci. Možná i proto, že The Bloody First, tedy Krvavá první, je vůbec prvním dílem v sérii (nepočítáme-li onu střílečku), který si zahrajete v plnohodnotném 3D.