Underworld Ascendant

Underworld Ascendant

Články

Underworld Ascendant se připomíná trailerem z temného dungeonu

Ultima Underworld ve své době přinesla revoluční, živoucí podzemní svět, ale měla tu výhodu, že v roce 1992 šlo o něco vcelku bezprecedentního. Její duchovní následnice Underworld Ascendant tuhle přednost v dnešní konkurenci nemá, ovšem zkusí vás přesvědčit alespoň trailerem u příležitosti vydání – vychází přece jen už příští týden.

Underworld Ascendant vás nechá hrát si s prostředím a dorazí v září

Prvotina studia OtherSide Entertainment slibuje návrat do fantastického světa Ultimy Underworld, a přestože mě osobně mnohem víc zajímá jejich System Shock 3, vypadá přinejmenším zajímavě. Byť mi víc než Ultimu přemírou barviček a pohádkovým vizuálem připomíná Trine z první osoby.

Dungeon crawler Underworld Ascendant jde na ruku vypočítavým hráčům

Warren Spector a Paul Neurath se v devadesátých letech minulého století zasloužili o opěvovanou sérii Ultima Underworld, na kterou navazují svým současným projektem Underworld Ascendant. Ten se konečně dočkal svého prvního traileru, který – jako snad všechny předchozí zprávy – klade důraz na hráčovu vynalézavost.

Underworld Ascendant, nástupce Ultima Underworld, má vyjít ještě letos

Paul Neurath a Warren Spector jsou jedni z těch, kteří se na začátku 90. let minulého století zasloužili o RPG sérii Ultima Underworld. Po více jak dvaceti letech – v roce 2014 – se Neurath rozhodl navázat na sérii novou hrou Underworld Ascendant, která si zkraje roku 2015 prošla úspěšným Kickstarterem. O rok později se do týmu vrátila i druhá legenda Spector, a jak se zdá, šlape jim to spolu dobře. Underworld Ascendant by měla vyjít ještě letos na PC.

Warren Spector a jiní navrátilci: lze odejít a zase se úspěšně vrátit k vývoji her?

Těžko rozporovat, že s únorovým návratem Warrena Spectora zpět k hernímu vývoji – nota bene k vývoji System Shock 3 a duchovního pokračování Ultima Underworld – se svět stal zase o něco krásnějším místem. Spector, svého času populární vývojář podepsaný pod hrami jako Ultima Underworld, System Shock, Thief nebo Deus Ex, sice v posledních letech neplatil zrovna za reklamu na úspěch, hříchy minulosti už ale každý evidentně zapomněl. Jenže s navrátilci, kteří chtěli z vlaku herního byznysu vyskočit, a pak si to rozmysleli, je to těžké – v případě celé řady comebacků se totiž nakonec ukázalo, že nápady respektovaných vývojářů už nemají tu sílu, jakou měly kdysi. 

Fight Club #265 HD: Warren Bros.

Návraty kdysi slavných vývojářů patří v posledních letech ke koloritu herní scény, oznámený příchod Warrena Spectora k vývoji System Shock 3 a Underworld Ascendant nás přesto naplnil velkým očekáváním. Věnovali jsme se mu pochopitelně i v aktuálním Fight Clubu s pořadovým číslem 265. Ale nezůstali jsme jen u Warrena.

Bleskovky

  • 18. 1. 2018 - Video: Fantasy RPG titul Underworld Ascendant se připomíná prostřednictvím nového traileru.

  • 5. 1. 2016 - System Shock 3 se nachází v rané fázi vývoje. Vývojáři se nyní soustředí na Underworld Ascendant.

Hodnocení Metacritic:
37/100