zavřít

Underworld Ascendant, nástupce Ultima Underworld, má vyjít ještě letos

Windows MAC Linux

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Paul Neurath a Warren Spector jsou jedni z těch, kteří se na začátku 90. let minulého století zasloužili o RPG sérii Ultima Underworld. Po více jak dvaceti letech – v roce 2014 – se Neurath rozhodl navázat na sérii novou hrou Underworld Ascendant, která si zkraje roku 2015 prošla úspěšným Kickstarterem. O rok později se do týmu vrátila i druhá legenda Spector, a jak se zdá, šlape jim to spolu dobře. Underworld Ascendant by měla vyjít ještě letos na PC.

Neumím si ani představit, jaké nostalgické pocity tvůrce při vývoji doprovází. Moc často se nestává, aby se původní autoři legendárních her minulého století po několika dekádách spojili a společně vytvořili skutečného nástupce. Hra sice nedrží jméno Ultima, ale alespoň Underworld, Podsvětí, zůstává.

Studio OtherSide Entertainment se netají svými cíli, které leží ve věrném napodobení původní série. Underworld Ascendant je samozřejmě moderní hra, ale zachovává si původní a dodnes funkční prvky. Stále je to RPG z pohledu první osoby, stále se potloukáte spletitými tunely rozsáhlého podzemí a stále je kladen důraz na hráčovu vynalézavost.

Válečníci si zde rozhodně přijdou na své. Stačí se chopit nějakého ostří a s alespoň částečnou rozvahou naporcovat kostlivce i s jeho nekromantským vyvolávačem. Ale to není jediný způsob. Díky telekinetickým schopnostem můžete popadnout třeba těžký kvádr a mrštit ho po podzemních monstrech. Stejně tak si můžete pohrát s tokem lávy, a pokud se vůbec nechcete s nikým pouštět do křížku, zkuste ji uhasit pomocí vodních šípů a skupince démonů se úplně vyhnout.

Nebudou samozřejmě chybět početné pasti a hádanky, u kterých je také spousta prostoru k různým přístupům. Tvůrci to zdůrazňovali již před lety a zdůrazňují to i teď – volnost je zkrátka tím nejdůležitějším prvkem Underworld Ascendant, což údajně zakusíme už letos na Steamu.

Tagy: retro RPG Kickstarter

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.