zavřít

Underworld Ascendant se připomíná trailerem z temného dungeonu

Windows MAC Linux

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Ultima Underworld ve své době přinesla revoluční, živoucí podzemní svět, ale měla tu výhodu, že v roce 1992 šlo o něco vcelku bezprecedentního. Její duchovní následnice Underworld Ascendant tuhle přednost v dnešní konkurenci nemá, ovšem zkusí vás přesvědčit alespoň trailerem u příležitosti vydání – vychází přece jen už příští týden.

Na duchovním nástupnictví není nic špatného, na druhou stranu ho vývojářská studia zvládají odbavit se střídavým úspěchem. I nejnovější trailer na Underworld Ascendant mě osobně úplně nepřesvědčil, že tohle bude ten povedený případ, protože opět demonstruje spíš jakousi atmosféru a promakanou fyziku než to, proč hráči měli před čtvrtstoletím rádi Ultimu. Vzhledem k tomu, že OtherSide pracuje i na System Shocku 3, mohl by to být důvod k obavám.

 

Místo velkých otevřených levelů vybízejících k prozkoumávání a rozhovorů s místními podzemními obyvateli, rozumějte monstry, ukazuje Ascendant hlavně koridory a trochu roztřesené souboje. Nutno uznat, že vizuálně zatím všechny dungeony vypadají nádherně.

Jestli bude Underworld Ascendant zábavná i jako hra a ne pouze jako krásná interaktivní expozice, to zjistíme už příští týden. Na Steamu hra vychází ve čtvrtek 15. listopadu, podle informací od vydavatele ji v ten den pořídíte za 30 dolarů. Pokud si ji ovšem koupíte během prvního týdne po vydání, dostanete dva herní mazlíčky, kteří vám pomohou v boji, a digitální mapu legendární lokace Stygian Abyss.

Tagy: Ultima Underword (série) fantasy

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.