Uncharted 3: Drake's Deception
Věková dostupnost

Uncharted 3: Drake's Deception

Články

Zůstaňte doma, hrajte na PlayStationu. Sony rozdává kolekci Uncharted a Journey

Společnost Sony oznámila novou iniciativu Play At Home, která má dvě části. Jedna pomůže běžným uživatelům PlayStationu 4 proti domácí nudě tím, že jim poskytne čtyři skvělé hry zdarma, druhá prospěje menším vývojářům, jejichž kariérní budoucnost je ohrožená aktuálními nouzovými opatřeními. Hry zdarma dostanete už zítra.

Nathan Fillion je hlavní hvězdou fan filmečku Uncharted

Nathanovi fanoušci, jak herní postavy Drakea, tak herce Filliona, se konečně dočkali tolik let žádaného filmového zpracování série Uncharted. Amatérský kraťas se sice nemůže rovnat hollywoodské produkci, ale to neznamená, že by vás z něj pálilo v očích. Právě naopak. Celých 15 minut je nabito vším, co dělá z Uncharted Uncharted – sympatický hrdina, humor, akce, hledání pokladů a stálí kolegové.

Největší herní klikař? Nathan Drake. Nikdy ho netrefí ani jediná kulka

Víte, jaký vidoherní hrdina má největší štěstí? Nathan Drake ze série Uncharted. Není to myšleno nijak obrazně, ale doslova. Vývojáři ze studia Naughty Dog totiž potvrdili, že Drake nikdy žádnou kulku neschytá. Respektive ho všechny míjí proto, že má jenom ohromné štěstí. Jakmile mu štěstí dojde, trefí ho poslední kulka a je konec.

HádejHru: otestujte své znalosti série Uncharted v našem kvízu

V roce 2007 vtrhl na trh hláškující dobrodruh Nathan Drake a hned si získal srdce spousty hráčů. Přestože nebyla Drake’s Fortune bez chyb, měla duši. Což lze říct i o druhém díle, jen to musíte vynásobit deseti. Among Thieves vytřela v roce 2009 oči veškeré konkurenci, zatímco si Lara pečlivě zapisovala poznámky, a úvodní trilogii uzavřel v roce 2011 díl s podtitulem Drake’s Deception. Skutečné zakončení ságy Nathana Drakea ale představuje až čtvrtý díl s podtitulem A Thief’s End, jehož vydání představuje ideální příležitost, abyste si v našem kvízu ověřili znalosti celé série. Víte opravdu o postavách a reáliích Uncharted her všechno?

GamesPlay: hrajeme parádní HD kolekci Uncharted: The Nathan Drake Collection

Vašek Rybář se při hraní Nathan Drake kolekce prvních tří Uncharted her rozplýval nejenom nad tím, jak parádně se tvůrci z převodem do HD poprali, ale i nad tím, jak zábavné ještě pořád všechny tři díly jsou. Ostatně, podrobně se o kvalitách kolekce rozepsal v textové recenzi, kterou dnes, abyste si mohli o kolekci udělat kompletní obrázek, doplní Honza s Pavlem názorným gamesplayem.

Filmové Uncharted bude prý jako Lovci pokladů, ale dospělejší a drsnější

Sony se už nějaký ten pátek snaží dát dohromady film, který převede do filmové podoby herní sérii Uncharted. K dispozici už má scénář z pera Davida Guggenheima, který by měl sloužit jako základní stavební kámen filmu. Dobrý vhled do toho, jak by snímek mohl vypadat a co se děje na začátku jeho produkce dává překvapivý zdroj – WikiLeaks. Ten se dostal k materiálům, které byly ukradeny, údajně severokorejskými hackery. Jde o zajímavé postřehy, které dal dokupy Gamespot, byť některé jsou vzhledem ke stáří dokumentů neaktuální.

Bleskovky

  • 4. 9. 2019 - Naughty Dog vypnul servery pro multiplayer Uncharted 2, Uncharted 3 a The Last of Us pro PlayStation 3.

  • 12. 10. 2015 - Uncharted 3 měl původně být posledním dílem série a obsahoval level odehrávající se pod vodou, který se ovládal pohybem gamepadu.

  • 15. 7. 2015 - Scéna s letadlem ve filmu Mission: Impossible 5 se nechala inspirovat hrou Uncharted 3.

  • 3. 7. 2015 - Připravovaná Star Wars hra od studia Visceral Games v mnohém připomene herní sérii Uncharted.

  • 4. 6. 2015 - Sony pracuje na Uncharted: The Nathan Drake Collection, která přinese první tři díly série na PS4.

  • 30. 10. 2014 - Spekulace: Na screenu vztahujícím se k YouTube aplikaci pro PS4 je naznačena remasterovaná HD verze Uncharted 3.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
92/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
24. října 2011
Recenze