Zůstaňte doma, hrajte na PlayStationu. Sony rozdává kolekci Uncharted a Journey
zdroj: Naughty Dog

Zůstaňte doma, hrajte na PlayStationu. Sony rozdává kolekci Uncharted a Journey

15. 4. 2020 10:53 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Společnost Sony oznámila novou iniciativu Play At Home, která má dvě části. Jedna pomůže běžným uživatelům PlayStationu 4 proti domácí nudě tím, že jim poskytne čtyři skvělé hry zdarma, druhá prospěje menším vývojářům, jejichž kariérní budoucnost je ohrožená aktuálními nouzovými opatřeními. Hry zdarma dostanete už zítra.

Nejedná se ani o předplatné PlayStation Plus, ani o možnost časově omezeného vyzkoušení vybraných her. V období mezi 16. dubnem a 6. květnem stačí otevřít digitální obchod PlayStationu a zdarma a napořád si přivlastnit čtyři výtečné kousky.

Prvním z nich je Uncharted: The Nathan Drake Collection, která v sobě skrývá první tři díly akčně adventurní série: Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2: Among Thieves a Uncharted 3: Drake's Deception. Všechny jsou remasterované pro PlayStation 4 a z vlastní zkušenosti je mohu vřele doporučit. Sjel jsem je jedním dechem během jednoho měsíce i spolu s dalšími dvěma díly.

Pokud vás trilogie zaujme a budete toužit po nášupu, pak čtvrtý díl Uncharted 4: A Thief's End je v aktuální nabídce předplatného PlayStation Plus (spolu s výborným DiRT Rally 2.0). A konečně poslední díl Uncharted: The Lost Legacy si budete muset dokoupit normální cestou.

zdroj: Naughty Dog

Ale zpátky k iniciativě Play At Home, která kromě kolekce Nathana Drakea nabídne ještě fantastickou emotivní cestu napříč dávno zapomenutým světem, který ukrývá nejedno tajemství. Pokud jste ještě nezažili Journey a neskočili po ní na Epicu, případně nečekáte na její vydání na Steamu, ke kterému dojde 11. června, pak nemáte co řešit. Tohle je cesta hodná absolvování.

Všechny hry budou dostupné od zítřejší první ranní hodiny. A co se finanční injekce pro vývojáře týče, zatím není mnoho konkrétních informací. Sony vyčlenila čtvrt miliardy korun na pomoc indie studiím, která s ní spolupracují a jejichž chod by mohl být ohrožený opatřeními souvisejícími s COVID-19.

Tisková zpráva se bohužel nezmiňuje, zda se v budoucnu dočkáme i dalších her zdarma. A pokud náhodou bydlíte v Německu nebo Číně, pak si na Uncharted nechte zajít chuť. Z nějakého důvodu místo něj dostanete Knack 2.

Nejnovější články