Trine 3: The Artifacts of Power

Trine 3: The Artifacts of Power

Články

Trine 4: The Nightmare Prince se vrací ke kořenům pohádkové série

První a na dlouhou dobu poslední oficiální zmínka o dalším pokračování výborné adventurní série Trine se objevila před víc než třemi měsíci a dnes ji konečně následuje plnohodnotné oznámení Trine 4: The Nightmare Prince s kouzelným trailerem, obrázky a informacemi. Ty se netýkají jen nového dílu, ale i kompletní kolekce, která ho doprovodí.

Dokument o evropských dotacích propálil Trine 4 a desítky dalších indie her

Evropská unie není slepá k rozpínajícímu se odvětví videoher. Je si zároveň vědoma, že spousta malých studií nemá prostředky na dokončení svých snů, takže jim ráda poskytne dotace. Těch se dočkalo 30 vybraných studií, jejichž hry ještě nebyly oznámeny oficiální cestou. Mezi vyvolenými naleznete spoustu neznámých, ale objevují se i profláklejší jména – v čele s Frozenbyte a jejich dalším pokračováním skvělé logické adventury Trine.

Best of 2015: Zklamání roku

V roce 2015 jsme zažili spoustu příjemných překvapení (viz článek), ale vývojáři nás logicky neušetřili ani několika hořkých pilulek. Od zpackaných konverzí přes zarážející absenci obsahu až po nemastné, neslané a sotva funkční hry. V případě některých her je nám vyloženě líto, že nakonec v našem výběru největších zklamání skončily, ale přestože nejsou úplně rozbité či nehratelné, ani zdaleka nenaplňují svůj potenciál či ambice. Tak se na ty "dárečky" podívejme...

Update přidává do Trine 3 zdarma novou úroveň a podporu pro Linux

Vývojáři ze studia FrozenByte oznámili bezplatné rozšíření nedávno vydané plošinovky Trine 3: The Artifacts of Power. Update do hry přidal jednu novou úroveň The Quest For Cake, ve které jsou dostupné všechny tři postavy a jejich neutuchající touha po dortu. Nemělo by se ale jednat o nic velkého, sami tvůrci o úrovni mluví jako o malém dobrodružství...

Za useknutý konec Trine 3 mohou přehnané ambice tvůrců - budoucnost série je nejistá

Vývojáři z Frozenbyte by teď asi nejradši hodili celý herní průmysl za hlavu, ačkoliv se vlastně nic hrozného nestalo. Jenže v době internetu bohužel platí, že je třeba co nejaktivnější komunikace, abyste předešli případným výčitkám. Na druhou stranu, výčitky nejsou úplně mimo, jen se zdá, že si jich vývojáři všímají více než pochvalných reakcí. Až to skoro vypadá, že s případným vývojem dalších dílů Trine seknou úplně.

GamesPlay: hrajeme akční puzzle plošinovku Trine 3

K vydání Trine 3 došlo minulý týden opravdu nečekaně a bez jakýchkoli fanfár, což není pro tuhle docela populární sérii zrovna tradiční. Těžko říci, proč se tak tvůrci z Frozenbyte rozhodli, ale podstatnější je stejně kvalita hry samotné. O té se více dozvíte už brzy v recenzi od Honzy Vrobela, ale leccos můžete vysledovat i z následujícího gamesplaye.

Bleskovky

  • 24. 8. 2015 - Vývoj Trine 3: The Artifacts of Power stál 5,4 milionu dolarů (tedy téměř trojnásobek toho, co druhý díl). Hra měla původně zabavit na více jak 6-7 hodin, ale vývojářům došly peníze.

  • 10. 4. 2015 - Video: 9 minut ve světě Trine 3.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
68/100
Datum recenze:
7. září 2015
Recenze