Trine 4: The Nightmare Prince se vrací ke kořenům pohádkové série
zdroj: tisková zpráva

Trine 4: The Nightmare Prince se vrací ke kořenům pohádkové série

4. 3. 2019 16:19 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

První a na dlouhou dobu poslední oficiální zmínka o dalším pokračování výborné adventurní série Trine se objevila před víc než třemi měsíci a dnes ji konečně následuje plnohodnotné oznámení Trine 4: The Nightmare Prince s kouzelným trailerem, obrázky a informacemi. Ty se netýkají jen nového dílu, ale i kompletní kolekce, která ho doprovodí.

Jak už víte z titulku, je důvod k jásotu. Trine 4: The Nightmare Prince se vrací ke kořenům, což je myšleno převážně ve smyslu opuštění od myšlenky třetího dílu převést výbornou plošinovku do v tomto případě horšího 3D. Takže přivítejte zpátky staré dobré 2,5D! Hratelnost se drží čistě ve dvou osách, zatímco prostředí je plně trojrozměrné.

Čaroděj Amadeus, rytíř Pontius a zlodějka Zoya se opět dávají dohromady, aby vypátrali ztraceného prince a zastavili náhlý příval nočních běsů, které pramení z princových nočních můr. Kromě hrdinů se vrací i na fyzice založené hádanky, různé bojové styly, velmi pohádkové prostředí a naprosto fenomenální soundtrack z pera skladatele Ariho Pulkkinena, který stojí za hudbou ve všech předchozích dílech.

zdroj: Archiv

Novinky zatím napočítám dvě. Zaprvé došlo ke kompletnímu předělání soubojového systému, zadruhé hra obsáhne podporu až čtyř hráčů v lokální i online kooperaci. Za koho bude hrát čtvrtý hráč? Za duplicitního hrdinu, nebo nás ještě čeká oznámení nějakého nově příchozího?

To se dozvíme nejpozději letos na podzim, kdy Trine 4: The Nightmare Prince vyjde na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi. Dokonce už známe i cenu, která v případě většiny platforem činí 30 eur, zatímco na Switchi si z nějakého důvodu ještě pět připlatíte.

Jak už padlo výše, kromě čtvrtého dílu vyjde po jeho boku i takzvaná Ultimátní kolekce, která v sobě zahrne všechny čtyři díly série (první dva ve verzích Trine Enchanted Edition a Trine 2: Complete Story). Fyzická kopie bude navíc obohacena o tištěnou mapu (stejně jako fyzická kopie samotné čtyřky) a dva kódy – jeden na stažení artbooku, druhý na stažení soundtracku.

Trine Ultimate Collection má rovněž vyjít na všech výše uvedených platformách za jednotných 50 eur, nicméně je trochu zvláštní, že vydavatel Frozenbyte před dvěma týdny oznámil vydání původní trilogie na Switchi během jara. V tomto případě se vyplatí počkat na kompletní edici do podzimu.

Nejnovější články