Trine

Trine

Články

Hry, které lahodí uším: Nejlepší soundtracky podle redakce Games.cz

Debatu, jestli mohou být hry uměním, jsme už dávno uzavřeli v jejich prospěch, ale může za to nejen grafická stránka. Spousta titulů se honosí ozvučením a hudebním doprovodem, který s klidem trumfne i filmové soundtracky a dá se sám o sobě považovat za umělecké dílo. Které herní písničky si v redakce broukáme? Ponořte se do našeho výběru!

Trine 4: The Nightmare Prince se vrací ke kořenům pohádkové série

První a na dlouhou dobu poslední oficiální zmínka o dalším pokračování výborné adventurní série Trine se objevila před víc než třemi měsíci a dnes ji konečně následuje plnohodnotné oznámení Trine 4: The Nightmare Prince s kouzelným trailerem, obrázky a informacemi. Ty se netýkají jen nového dílu, ale i kompletní kolekce, která ho doprovodí.

Dokument o evropských dotacích propálil Trine 4 a desítky dalších indie her

Evropská unie není slepá k rozpínajícímu se odvětví videoher. Je si zároveň vědoma, že spousta malých studií nemá prostředky na dokončení svých snů, takže jim ráda poskytne dotace. Těch se dočkalo 30 vybraných studií, jejichž hry ještě nebyly oznámeny oficiální cestou. Mezi vyvolenými naleznete spoustu neznámých, ale objevují se i profláklejší jména – v čele s Frozenbyte a jejich dalším pokračováním skvělé logické adventury Trine.

O nový obsah pro Trine a Trine 2 se postarají šikovní fanoušci

Trine a Trine 2 jsou samy o sobě v jistých momentech obtížné hry, ale vytváření levelů, hádanek, pastí a kampaní pro obě dvě hry má být ještě obtížnější. Důkazem jsou editory levelů pro obě dvě hry, které tvůrci z Frozenbyte v betaverzích vydali, a rovnou upozorňují, že se s nimi nezachází zrovna snadno.

Frozenbyte vydají vylepšenou verzi prvního Trine s online multiplayerem jako bezplatný update

Vydávání vylepšených verzí her je v zásadě moc hezký trend, který se bohužel nerozvinul do podoby, jakou bychom si všichni přáli - do podoby bezplatných updatů pro majitele původní hry, jak to předvedl třeba CD Projekt s dvojicí Zaklínačů. Za většinu vylepšených verzí, nebo HD remaků chcete-li, běžně chtějí vydavatelé peníze i od majitelů původních her. Studio Frozenbyte se ale naštěstí drží příkladu CD Projektu a vylepšenou verzi prvního Trine vydá zdarma jako update pro původní hru.

GoG.com výrazně rozšiřuje nabídku, pořád je to bez DRM

Ruku v ruce s úspěchem kráčí i evoluce a tak se staré dobré Good Old Games, u nichž si mnoho z nás nostalgicky zaslzelo a naplnilo virtuální knihovničku kousky ze svého herního dětství, mění.
Hodnocení Metacritic:
80/100