Dokument o evropských dotacích propálil Trine 4 a desítky dalších indie her
zdroj: tisková zpráva

Dokument o evropských dotacích propálil Trine 4 a desítky dalších indie her

11. 10. 2018 17:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Evropská unie není slepá k rozpínajícímu se odvětví videoher. Je si zároveň vědoma, že spousta malých studií nemá prostředky na dokončení svých snů, takže jim ráda poskytne dotace. Těch se dočkalo 30 vybraných studií, jejichž hry ještě nebyly oznámeny oficiální cestou. Mezi vyvolenými naleznete spoustu neznámých, ale objevují se i profláklejší jména – v čele s Frozenbyte a jejich dalším pokračováním skvělé logické adventury Trine.

Po Trine 3 by si leckdo pomyslel, že další díl už neuvidíme. Tvůrci se tehdy rozhodli vymanit z druhého rozměru a před velké D nalepili číslo z názvu. Výsledek se úplně nepovedl, nicméně na čtyřce se zjevně pracuje. Trine vynikala krásným prostředím, chytrými hádankami založenými na fyzice a kooperací. Ale pro mě osobně byl největším tahákem soundtrack, který poslouchám dodnes.

Trine 4 si z evropských dotací ukousne zjevně nejvyšší možnou částku, tedy 150 tisíc eur. Jde o 15 % z celkového rozpočtu, který tím pádem dosahuje 1 milionu eur. A já jen doufám, že tyto peníze půjdou na hru, která se vrátí ke svým kořenům a nebude pokračovat v nedovařených experimentech.

zdroj: Archiv

V seznamu 30 dotovaných her – který už byl stažen z oficiálního zdroje a musíte pro něj na web Game Reactor, který si ho všiml jako první – se najdou i další perly. Například tvůrci Layers of Fear z Blooper Team pracují na něčem nazvaném H2O. Voda je pro spoustu lidí nepřítel (včetně mě), takže bych se nedivil nějakému děsivému hororu.

Zoink! stojící za Fe pracují na Roll Them Bones, Tequilla Works (Rime) jdou do lesa s Lumberjackem, Jujubee po KURSKu přiběhnou s WitchHammerem a Handy Games si po Jagged Alliance: Rage! střihnou další Townsmeny s podtitulem Expeditions.

Celý seznam naleznete zde. Možná najdete další malá studia blízká vašemu srdci. Z České ani Slovenské republiky se potřebné injekce nedočkal žádný projekt, zato Poláků a Němců je dostatek. Je také potřeba dodat, že jména her se mohou před vydáním změnit. A teď už jen zbývá počkat na oficiální oznámení s trailery. Hlavně v případě Trine 4.

Nejnovější články