KURSK
Věková dostupnost

KURSK

Články

Historická adventura Kursk se odsouvá na listopad, kdy vyjde stejnojmenný film

Na nadcházející „walking simulator“ Kursk jsem velice zvědavý. Tvůrci ze studia Jujubee si dali za cíl zrekonstruovat historické události formou adventury s fotorealistickou grafikou, přičemž nemá zůstat jen u příběhu tragické ponorky. Původně jsme měli zavítat do klaustrofobických útrob podmořského plavidla již příští týden, ale ve studiu se rozhodli spárovat vydání hry s kinopremiérou stejnojmenného filmu.

Kursk ukazuje klasickou adventurní hratelnost na palubě nešťastné ruské ponorky

Adventura Kursk sice vypadá vcelku nízkorozpočtově, ale vynahrazuje to fascinujícím tématem. Polské studio Jujubee vás letos v říjnu zavede do hlubin oceánu, kde ztroskotala titulní ruská ponorka i s celou svou posádkou, a v nejnovějších záběrech se na hru můžete podívat hezky v pohybu. Překvapivá skutečnost: vypadá to, že budete střílet.

Letos vás čeká tragický výlet ponorkou Kursk ve stejnojmenné historické adventuře

Hry, které kráčejí po jasně vyšlapané cestě zanechané historií, jaksi přicházejí o moment překvapení. Připravovaná adventura KURSK sleduje osud ruské ponorky, která se začátkem našeho tisíciletí potopila na dno Barentsova moře. Svůj osud tak máte předem zpečetěný, ale jemu předcházející události teprve čekají na své odhalení.

Kursk se bude věnovat posledním hodinám života na nechvalně proslulé jaderné ponorce

Krom prvního oficiálního teaser traileru toho o survival dramatu jménem KURSK zatím příliš mnoho nevíme a nejsme jediní, kdo by se rád dozvěděl více. Toho se chopili tvůrci ze studia Jujubee a zveřejili rozhovor s šéfem studia Michalem Stepienem, který je i hlavní osobou vývoje této adventury. Jak už víme, téma hry nebude inspirované velkou tankovou bitvou, ale nechvalně proslulou zkázou stejnojmenné jaderné ponorky.

Příběhová adventura KURSK chce vnést světlo do zkázy ruské jaderné ponorky

Polská hra KURSK trochu překvapivě nepojednává o obří tankové bitvě u stejnojmenného města, ale o zkáze ponorky. K-141 Kursk se po explozi potopila 12. srpna 2000 v Barentsově moři a katastrofu žádný z členů posádky nepřežil. Vývojáři chtějí svojí hrou na některé doposud nezodpovězené otázky odpovědět, ale zároveň přednést i otázky nové.