Příběhová adventura KURSK chce vnést světlo do zkázy ruské jaderné ponorky
zdroj: tisková zpráva

Příběhová adventura KURSK chce vnést světlo do zkázy ruské jaderné ponorky

20. 5. 2015 19:59 | Novinky | autor: Adam Homola |

Polská hra KURSK trochu překvapivě nepojednává o obří tankové bitvě u stejnojmenného města, ale o zkáze ponorky. K-141 Kursk se po explozi potopila 12. srpna 2000 v Barentsově moři a katastrofu žádný z členů posádky nepřežil. Vývojáři chtějí svojí hrou na některé doposud nezodpovězené otázky odpovědět, ale zároveň přednést i otázky nové.

KURSK má být survival adventura z pohledu vlastních očí, která se soustředí zejména na pečlivě vystavený příběh. Hra je ve vývoji pro PC, Mac, PlayStation 4 a Xbox One, ale datum vydání zatím tvůrci nezveřejnili.

zdroj: Archiv

"KURSK bude hrou pro dospělé publikum, které vyhledává unikátní filmové zážitky. Kolem skutečného osudu této ruské ponorky pořád kolují kontroverzní informace a my doufáme, že naše hra na některé otázky odpoví, ale zároveň jiné otázky vynese na povrch," uvádí v tiskové zprávě Michal Stepion, šéf studia Jujubee.

KURSK zdroj: tisková zpráva

Tvůrci z Jujubee mají na triku například Flashout 3D, Flashout 2 nebo Suspect in Sight. Studio založili bývalí vývojáři z CD Projekt RED, Traveller's Tale a Infinite Dreams. Právě s KURSK by mohlo studio konečně prorazit a dostat se do mnohem širšího povědomí. Námět si rozhodně vybrali dobrý...

Nejnovější články