Layers of Fear

Layers of Fear

Články

Tvůrci Observera představili singleplayerovou střílečku 2084 z prostředí kyberpunku

Někdy netřeba slov, někdy stačí pouhé číslo. Novinka 2084 svým názvem prozrazuje dostatek. Podobně jako Blade Runner 2049 a Cyberpunk 2077 se odehrává v kyberpunkové budoucnosti. Sice jde o ryzí střílečku pro jednoho hráče s futuristickými zbraněmi, ale nedílnou součástí bude i umění hackerství.

Pokřivený horor Layers of Fear láká na pokračování s dalším pomateným umělcem

Layers of Fear jsem nehrál a nedonutili byste mě k tomu ani párem volů. Přesto mě hra silně přitahovala, takže jsem ji celou zhlédl na YouTube. Nepřitahoval mě příběh ani horor samotný, ale nevídaná technická stránka. Fakt, že odcházíte z obývacího pokoje, ale při ohlédnutí civíte do kuchyně, která tam předtím rozhodně nebyla, mě naprosto fascinoval. Ani oznámenou dvojku si pravděpodobně nezahraji, ale určitě po ní zpoza gauče hodím očkem.

Stáhněte si zdarma a legálně – Watch Dogs, Oxenfree nebo Layers of Fear

Není týdne beze slev. Na Steamu, na GOG, na Humble Bundle, však víte sami. A někdy v rámci takových slevových akcí rozdávají vývojáři a distributoři hry i zdarma. Třeba na GOG byla nedávno k dispozici bez placení skvělá adventura Grim Fandango a nyní je na tom samém portálu k mání Oxenfree - adventura, kterou si také nechcete nechat ujít. Zejména, když za její pořízení nic neplatíte. Není to však jediná hra, kterou si můžete aktuálně pořídit zdarma.

K atmosférickému hororu Leayers of Fear se vrátíte v DLC Inheritance

Studio Bloober Team zabodovalo se svým pohlcujícím hororem Layers of Fear, který vás zavedl do domu a mysli malíře, který se stále více propadá do hlubin šílenství. Přišel o manželku, rodinu a nyní přichází i o rozum, pokud se tak již nestalo. To vše se ale vztahuje k první hře, jejíž recenzi si můžete přečíst zde. Příběh hry se ale vrací v DLC Inheritance, v němž si zahrajete za jeho dceru a její pomocí doplníte zbývající kousky skládačky toho, co se stalo.

Tvůrci Layers of Fear připravují kyberpunkový horor Observer

Tvůrci Layers of Fear z polského studia Bloober Team představili během E3 2016 svůj nový projekt - horor z kyberpunkové východní Evropy s názvem Observer. A rovnou se hráčů ptají: "Jak byste se zachovali, kdyby někdo hacknul vaše fobie, a použil je proti vám?". Odpovědět si můžete samozřejmě i bez toho, abyste Observer hráli, ale dvojice trailerů naznačuje, že si tu příležitost spíše nenecháte ujít - pokud vás bere kyberpunk a hororové lekačky.

Horor Layers of Fear vás za pár dní ponoří do šílenství brilantního malíře

Nezávislý horor Layers of Fear můžete od loňského srpna testovat v rámci early accessu a již za pár dní, 16. února, vyjde plná verze hry, kromě PC a i na PS4. Vývojáři z polského Bloober Teamu na vydání upozorňují novým trailerem, který jasně ukazuje, jakou atmosféru můžete očekávat.

Bleskovky

  • 22. 2. 2017 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v březnu 2017 zdarma Layers of Fear (XOne), Evolve Ultimate Edition (XOne), Borderlands 2 (XOne, X360) a Heavy Weapon.

  • 4. 7. 2016 - Hororové DLC Layers of Fear: Inheritance vyjde 2. srpna.

  • 18. 2. 2016 - Video: Grafické srovnání PC a PS4 verze Layers of Fear.

  • 8. 2. 2016 - Obrazem: Vychytané balení hororového Layers of Fear, které je určeno pro novináře.

  • 3. 2. 2016 - PS4 a Xbox One verze Layers of Fear poběží v rozlišení 1080p při 30FPS.

  • 21. 1. 2016 - Psychologický horor Layers of Fear dorazí na PS4 16. února.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
2. března 2016
Recenze