O nový obsah pro Trine a Trine 2 se postarají šikovní fanoušci
zdroj: tisková zpráva

O nový obsah pro Trine a Trine 2 se postarají šikovní fanoušci

25. 9. 2014 18:45 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Trine a Trine 2 jsou samy o sobě v jistých momentech obtížné hry, ale vytváření levelů, hádanek, pastí a kampaní pro obě dvě hry má být ještě obtížnější. Důkazem jsou editory levelů pro obě dvě hry, které tvůrci z Frozenbyte v betaverzích vydali, a rovnou upozorňují, že se s nimi nezachází zrovna snadno.

„Důvod, proč jsme editor nezpřístupnili veřejnost dříve, je jednoduchý. Dost obtížně se v něm něco vytváří, když přesně nevíte, co děláte. Navíc je k němu jen chabá dokumentace a kontextové nápovědy,“ vysvětlují tvůrci, proč editor vydávají až nyní. A jakkoli by člověk čekal, že si nyní s editorem mohou hrát všichni, protože tvůrci jednotlivé funkce řádně zdokumentovali, není tomu tak.

„Připravili jsme lépe srozumitelnou verzi editoru, aby si tvorbu obsahu mohl užít každý? Odpověď zní: spíš ani ne :) Místo toho jsme otevřeli wiki se základními instrukcemi ohledně použití editoru,“ vysvětlují tvůrci z Frozenbyte, jak to vlastně s editorem v této chvíli vypadá. Kdo má opravdu zájem vlastní obsah pro Trine a Trine 2 vytvářet, musí se připravit na poměrně zdlouhavé studování, co editor umí a jak funguje, přestože tvůrci hodlají wiki s návodem pravidelně doplňovat.

t1_editor_blogpost zdroj: tisková zpráva

Editor úrovní je k dispozici zvlášť pro Enchanted edici Trine a Trine 2 - za odkazy najdete návod k instalaci. Ještě si ale předtím zkontrolujte HW a SW nároky editorů. Jinak vám samozřejmě přeju hodně štěstí při práci s editory a těším se jako líný hráč obou her na vaše skvělé výkony, které si hodlám v budoucnu stahovat a užívat.

Nejnovější články