The Town of Light
Věková dostupnost

The Town of Light

Články

Psychiatrické sanatorium hororu The Town of Light otevírá své brány díky novému demu

O italském hororu z prostředí psychiatrické léčebny The Town of Light jsme naposledy psali v únoru minulého roku, a tohle opomenutí je rozhodně potřeba napravit. Příběh šestnáctileté Renée trpící psychickou poruchou, který je zasazen do skutečných kulis sanatoria Volterra uzavřeného v roce 1970, totiž před měsícem vyšel na PlayStation 4 a Xbox One. Ode dneška si navíc můžete na konzolích vyzkoušet demoverzi zdarma.

Horor z prostředí psychiatrické léčebny The Town of Light vyjde na PC a Xbox One

Opuštěné sanatorium je vděčným tématem hororů jak herních, tak i filmových a knižních. Autoři The Town of Light však šli ještě o krok dále a svůj hororový titul zasadili do reálné lokace viděné z pohledu fiktivní šestnáctileté pacientky Renée. Tvůrci teď oznámili, že během tohoto roku a díky iniciativě id@XBOX dorazí hra i na Xbox One, k čemuž přidávají i nový trailer.

The Town of Light není další z řady lekacích hororů

Dnes nemůžete jít po ulici, abyste nezakopli o nějaký lekací horor viděný z pohledu vlastní osoby. Je jich opravdu hodně a liší se od sebe většinou jen zasazením a tím, co jsou entity, které vás mají vyděsit. Bylo by proto velkou chybou odsoudit The Town of Light do stejné skupiny her, byť na první pohled přesně to samé evokuje. Jenže tenhle projekt italského vývojářského týmu LKA it sice je hororem, ale úplně jiného typu. Chce „jen“ věrně reprodukovat pocity, jaké zažívali chovanci psychiatrických ústavů koncem minulého století v Itálii.

Nezávislý horor The Town of Light vyšle hlavní hrdinku do sanatoria

Začátek prázdnin je sice radostnou zprávou pro všechny školou povinné, dnešek je však ještě radostnější pro ty, kteří holdují žánru hororů, jenž, ruku na srdce, potřebuje kvalitní hry jako prase drbání. Pod dnes představené Allison Road představujeme další zajímavý titul. Tím je rovněž nezávislý a taktéž komunitou v rámci Steam Greenlight podpořený The Town of Light, jenž představuje atmosféru, prostředí i nástin příběhu v přiloženém videu.
Hodnocení Metacritic:
67/100