Psychiatrické sanatorium hororu The Town of Light otevírá své brány díky novému demu
zdroj: Archiv

Psychiatrické sanatorium hororu The Town of Light otevírá své brány díky novému demu

30. 7. 2017 12:30 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

O italském hororu z prostředí psychiatrické léčebny The Town of Light jsme naposledy psali v únoru minulého roku, a tohle opomenutí je rozhodně potřeba napravit. Příběh šestnáctileté Renée trpící psychickou poruchou, který je zasazen do skutečných kulis sanatoria Volterra uzavřeného v roce 1970, totiž před měsícem vyšel na PlayStation 4 a Xbox One. Ode dneška si navíc můžete na konzolích vyzkoušet demoverzi zdarma.

Jedná se sice o horor, ale zapomeňte na šílené lidožravé pacienty, co vás budou honit se sekerou, nebo pomstychtivé duchy – tady na žádné nadpřirozeno nenarazíte. Jediné, co vás bude pronásledovat, je smutný příběh místních svěřenců, jejich problémů a „léčby“, kterou si museli vytrpět. A pak je tu samozřejmě hlavní hrdinka, která nemůže věřit ani svým vlastním vzpomínkám, a tím pádem jim nemůžete věřit ani vy… Ale čemu pak věřit?

zdroj: Archiv

Ředitel studia LKA.it, Luca Dalco, k vydání dema řekl: „Obdrželi jsme ohromující odezvu od hráčů, kteří sledovali cestu Renée. Díky ní začali soucítit s psychologickými a fyzickými důsledky pobytu v sanatoriu, které před jeho zavřením pacienti zažili. Ve světle toho jsme chtěli poskytnout možnost zahrát si kus hry zdarma více hráčům, aby lépe porozuměli problému mentálního zdraví.“

The Town of Light zní jako velmi pozoruhodný projekt, až mě skoro mrzí, že jsme se u nás nedostali k jeho recenzování. Nabídl bych se, že se od toho pustím, ale to bych musel být podstatně statečnější – na horory mě vážně neužije. Pokud máte více odvahy, zamiřte na Steam, kde si hru pořídíte za 19 euro, nebo na jeden z konzolových obchodů, kde seženete zmiňované demo.

Nejnovější články