Takže ne, neměli by na vás bafat duchové umučených pacientů nebo zombíci či šmejd z vesmíru. Tahle cesta by měla být mnohem více o smutku, atmosféře, reprodukci emocí. Jedna věc je trpět duševní chorobou, druhá pak zacházení ze strany personálu, nevyhovujícího prostředí ústavu a celkové beznaději, kdy jsou lidé s velmi citlivými a různorodými problémy zavření mezi čtyři stěny v přelidněné budově bez jakýchkoliv efektivních terapeutických postupů.
Inspirací pro virtuální ústav v The Town of Light bylo reálné sanatorium blízko italského města Volterra. Patřilo mezi nejkontroverznější ústavy a to nejen proto, že v něm bylo neuvěřitelných pět tisíc pacientů. Ve hře by významnou roli měla hrát svědectví pacientů, lékařů a sester, kteří jsou ochotní o tomto ožehavém tématu mluvit. Je zjevné, že právě v Itálii patřila péče o lidi s duševními poruchami mezi opravdu tragické a dá se říci hororové.
The Town of Light se úspěšně probila Greenlightem a momentálně sbírá peníze na další vývoj i přes oficiální stránky formou Donate programu. Vyjít by ale měla už na podzim a to na PC i s podporou Oculus Rift. A myslím, že pokud se vše vyvede jak tvůrci slibují, mohl by tento titul oslovit i ty, které jinak nechává standardní herní horor chladnými. Už jen proto, že mu tvůrci neříkají horor, ale „psychologický zážitek.“ Jak bude tento zážitek vypadat se podívejte v novém traileru.
zdroj: Archiv