The Long Dark

The Long Dark

Články

Nový díl herního pořadu Games TV zkouší finální verzi The Long Dark a další mrazivé hry

Přežít v kanadské pustině, navíc uprostřed krušné zimy, není žádná legrace. Ale ve virtuální podobě je to zároveň působivá zábava, jak vám názorně předvede nový díl našeho herního pořadu. A mrznout v něm bude také u Eskymáků, na palubě sovětského ledoborce nebo v pohádkovém království, inspirovaném skandinávskou mytologií.

Survivalu The Long Dark se v prodejnosti daří natolik, že se chystá filmová adaptace

Mezi nejdiskutovanější tituly posledních dnů patří The Long Dark. Jak píši ve svém minulém článku z dnešního rána, tahle povedená survival hra dnes opustila neklidný stav předběžného přístupu, byla prohlášena za dokončenou a navrch se dočkala příběhové kampaně, která – dle mého názoru – zážitek posune ještě o pořádný kus dál. To jsem však ještě nevěděl, že tvůrci z Hinterland hodlají jít ještě dál a představí nám svou vizi mrazivé Kanady na velkém plátně.

Survival The Long Dark je konečně hotový a vychází i s temnou příběhovou kampaní

Zdlouhavý vývoj předběžných přístupů se dnes týká většiny takto distribuovaných her. I když tvůrci vydávají spoustu vývojářských deníčků, že hra bude opravdu dokončená jisté není. Stejně jsem to pociťoval i v případě The Long Dark, která již ve své první verzi v roce 2014 nevypadala vůbec špatně. Mé obavy z nedodělku se naštěstí nenaplnily – hra se zbavuje nálepky předběžného přístupu a svou dospělost odpaluje prvními dvěma epizodami příběhové kampaně Wintermute.

Začátkem srpna vyjde první část kampaně pro survival The Long Dark

The Long Dark po několika letech vývoje a programu předběžného přístupu konečně vjíždí do cílové rovinky. Vývojáři ze studia Hinterland oznámili datum vydání a pustili ven první pořádný trailer na příběhovou kampaň. Ta ponese název Wintermute a její část si zahrajete hned při vydání hry 1. srpna.

Vývoj příběhového módu The Long Dark pokračuje, ale datum jeho vydání neznají ani tvůrci

Sníh padá, vítr skučí, vlci se odvažují čím dál blíž, a příběhový mód k sandboxové survival hře The Long Dark, který se měl objevit už na jaře, stále nikde. Nové předpokládané datum vydání se nedozvíte ani z aktuální zprávy od studia Hinterland. Aspoň je z ní ale jasné, že tvůrci na projektu opravdu pilně makají, protože novinek a vylepšení oznámili dost a dost.

Bleskovky

  • 28. 5. 2020 - Nvidia konečně zareagovala na utíkající vydavatele z GeForce Now a přidala 26 nových her

  • 16. 7. 2014 - Simulátor přežití s názvem The Long Dark nabídne podporu Oculus Rift.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Datum recenze:
24. srpna 2017
Recenze