The Long Dark

The Long Dark

Články

Nový díl herního pořadu Games TV zkouší finální verzi The Long Dark a další mrazivé hry

Přežít v kanadské pustině, navíc uprostřed krušné zimy, není žádná legrace. Ale ve virtuální podobě je to zároveň působivá zábava, jak vám názorně předvede nový díl našeho herního pořadu. A mrznout v něm bude také u Eskymáků, na palubě sovětského ledoborce nebo v pohádkovém království, inspirovaném skandinávskou mytologií.

Survivalu The Long Dark se v prodejnosti daří natolik, že se chystá filmová adaptace

Mezi nejdiskutovanější tituly posledních dnů patří The Long Dark. Jak píši ve svém minulém článku z dnešního rána, tahle povedená survival hra dnes opustila neklidný stav předběžného přístupu, byla prohlášena za dokončenou a navrch se dočkala příběhové kampaně, která – dle mého názoru – zážitek posune ještě o pořádný kus dál. To jsem však ještě nevěděl, že tvůrci z Hinterland hodlají jít ještě dál a představí nám svou vizi mrazivé Kanady na velkém plátně.

Survival The Long Dark je konečně hotový a vychází i s temnou příběhovou kampaní

Zdlouhavý vývoj předběžných přístupů se dnes týká většiny takto distribuovaných her. I když tvůrci vydávají spoustu vývojářských deníčků, že hra bude opravdu dokončená jisté není. Stejně jsem to pociťoval i v případě The Long Dark, která již ve své první verzi v roce 2014 nevypadala vůbec špatně. Mé obavy z nedodělku se naštěstí nenaplnily – hra se zbavuje nálepky předběžného přístupu a svou dospělost odpaluje prvními dvěma epizodami příběhové kampaně Wintermute.

Začátkem srpna vyjde první část kampaně pro survival The Long Dark

The Long Dark po několika letech vývoje a programu předběžného přístupu konečně vjíždí do cílové rovinky. Vývojáři ze studia Hinterland oznámili datum vydání a pustili ven první pořádný trailer na příběhovou kampaň. Ta ponese název Wintermute a její část si zahrajete hned při vydání hry 1. srpna.

Bleskovky

  • 28. 5. 2020 - Nvidia konečně zareagovala na utíkající vydavatele z GeForce Now a přidala 26 nových her

  • 16. 7. 2014 - Simulátor přežití s názvem The Long Dark nabídne podporu Oculus Rift.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Datum recenze:
24. srpna 2017
Recenze