The Forest

The Forest

Články

Po čtyřech letech v early accessu vychází survival The Forest

Tak nám předběžný přístup opouští další jeho dlouholetá stálice. The Forest byl ve své rozpracované verzi dostupný od roku 2014 a teď, po čtyřech letech, konečně vychází plná verze. Hra vás zavede do lesa, kde budete místo poklidného houbaření bojovat o život. Jde totiž o poměrně drsný survival, kde vám život znepříjemňují podivní kanibalové.

Nové hry, které vychází v tomto týdnu

Další týden představuje opět žánrový mix, v němž se střídají velké i malé hry, akční i strategie. Ti, kterým už chybí historický Total War by měli zpozornět, protože se válečné výlety do historie vrací v Thrones of Britannia z raného středověku. Ale nejde o jediný zajímavý titul, což se už dozvíte z našeho videa, které jako vždy sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Plná verze The Forest, brutálního survivalu v kanibaly prolezlém lese, vyjde koncem dubna

Hororový survival The Forest se navzdory předlouhému vývoji ne a ne vymanit z předběžného přístupu. Jasným důkazem budiž fakt, že na kartě hry svítilo ještě dnes ráno předpokládané datum vydání v prosinci 2013. Konec je ale blízko. Plná verze lesa zamořeného zběsilými kanibaly, hroznými monstry z podsvětí a chudáky žraloky vyplavenými na pobřeží otevře své brány už na konci dubna.

Best of 2014: Nejlepší early access hra

Když prodej rozpracované verze Minecraftu praktikoval Notch (a jiní před ním), žasnul celý svět nad tím, jak progresivní a ve výsledku též úspěšný způsob zvolil. Když se early access sekce objevila na Steamu a začala se plnit desítkami a stovkami nehotových her, rozhořela se však debata, jestli jde o správný přístup. Mají tvůrci dostatek disciplíny a schopností, aby průběžně financovaný vývoj svých her dokázali několik let viditelně směřovat k dokončení? Loňský rok nabídl odpověď, která vyznívá spíše pozitivně (i když černé ovce se najdou všude), jak dokazuje celá řada k dokončení směřujících projektů včetně minimálně dvojice českých (DayZ, Space Engineers). Proto jsme se rozhodli vyhlásit i nejzajímavější projekty, které do early access minulý rok vstoupily, a jejich tvůrci zvládli dokázat, že moc dobře ví, co dělají.

Krásný a děsivý The Forest je k dostání v rámci předběžného přístupu

Chtěli byste si zahrát survival hru, ve které budujete vlastní základnu, staráte se o svůj žaludek i monstra za humny? Chtěli, ale k současným stálicím máte výhrady. Třeba Minecraft je moc kostičkový a nereálný, DayZ má střelné zbraně a spoustu problémů a Rust vám zase nevyhovuje svou vražednou online povahou? Pak máte jistě zaškrtnutý v položce „co si zahrát“ The Forest. A rovnou se do hry můžete pustit a vychutnávat krásy i hrůzy herního lesa, protože je k dostání na Steamu v rámci Early Access.

Výlet do "lesa" dvakrát jinak - první léčí demenci, ve druhém straší

Díky virtuální realitě se možná v blízké budoucnosti otevřou nové možnosti nejen pro hry, ale mimo jiné pro nové formy léčby. Jednou z prvních vlaštovek pro Oculus Rift bude The Forest Project, který si klade za cíl terapeuticky pomáhat lidem, co trpí demencí. Dle slov tiskové zprávy má jít o “vážnou hru”, která ale nebude ani tak hrou, jako spíše interaktivním virtuálním prostředím. Pacienty by mělo stimulovat a vytáhnout je z monotónního světa do zajímavějšího světa virtuálního.

Bleskovky

  • 30. 8. 2018 - Hororový survival The Forest dorazí 9. listopadu na PlayStation 4.

  • 6. 4. 2018 - Hororový The Forest opouští po 4 letech Early Access sekci, ve finální plné PC verzi vyjde 30. dubna.

  • 8. 12. 2014 - V příštím roce dorazí na PS4 hororový titul The Forest. (+ trailer)

  • 31. 5. 2014 - Na Steam Early Access právě vyšla alfa verze hororu The Forest. Podle prvních reakcí zatím nefunguje ukládání hry.

Hodnocení Metacritic:
83/100