StarCraft: Remastered

StarCraft: Remastered

Články

Vzpomínáme: StarCraft stvořil svět, který uměl pohltit

„Přežij po 30 minut“. Právě takový hororově znějící úkol nabídla hned třetí mise prvního StarCraftu. Bylo to poprvé a nikoliv naposledy, kdy tato strategie porušila nepsaná pravidla žánru a dokázala hráče pořádně překvapit. Vlastně lze bez přehánění říct, že pokud někdy žánr real-time strategií dosáhl svého vrcholu, bylo to před 21 lety a jedním dnem, 31. března 1998, tedy v den vydání původního StarCraftu.

Zmrtvýchvstání StarCraftu – krále strategií

Málokterá hra byla ještě za svého života tolikrát označována za mrtvou jako StarCraft II. A ačkoliv se nabízí namítnutí, že katastrofické vize přehnaně dramatických fanoušků obvykle nedocházejí naplnění, SC2 měl jednu chvíli opravdu namále. Blizzard se nicméně chytil za nos a rok 2018 se pro jeho nejstarší esportovou značku stal jedním z nejlepších v historii.

Blizzard slaví 20. narozeniny StarCraftu napříč všemi svými tituly

Dvě dekády herní série, to už je důvod k oslavě. Blizzard věnuje StarCraftu péči průběžně. Ať už loňským remasterem prvního dílu, nedávným zpřístupněním Wings of the Liberty k hraní zdarma nebo podporou esportové scény a spoluúčastí na pořádání turnajů. 20. výročí oficiálně oslaví až posledního března, ale dárky dostanou během měsíce především hráči, a to nejen ve světě samotného oslavence.

Fight Club #339: Návrat MMORPG

O čem se bavíme v redakci, když zrovna nenatáčíme podcast? O tom samém, co následně ve Fight Clubu probíráme. Ano, až tak je to jednoduché. Ve Fight Clubu #339 si tedy Pavel, Adam, Aleš a Patrik posvítili na čerstvě oznámené pokračování vikinské rubačky Rune s podtitulem Ragnarok, ke kterému se tvůrci z Human Head vrátili po dlouhých 17 letech! Aleš se podělil o svůj pohled na hru Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr, kterou viděl na Gamescomu. A ze stejné, gamescomácké, stáje pochází i další téma, tentokrát od Pavla. O čem během vývojářské konference během GC hovořil legendární Richard Garriott? 

StarCraft: Remastered vyjde v polovině srpna za necelé čtyři stovky

V březnu oznámený vůbec první remaster Blizzardu, StarCraft: Remastered, vyjde už za pár týdnů. Do sektoru Korpulu se budeme moct znovu vydat už 14. srpna, a to za cenu menší, než jakou jsem čekal. Blizzard si za přepracovanou verzi jedné z nejlepších a dodnes populárních strategií účtuje 15 eur, tedy zhruba čtyři stovky.

Vypadá to, že se opravdu plánuje remaster Diablo II a Warcraft III

Oznámení remasterované verze StarCraftu vyvolalo naděje na remasterování dalších legendárních her od Blizzardu, zejména v sériích Diablo a Warcraft. Od té doby se občas objevila nějaká spekulace ve formě podivně interpretovaného inzerátu, ale nikdy jsme se nedočkali výraznějšího náznaku či rovnou potvrzení. Až do teď.

Bleskovky

  • 3. 7. 2017 - Blizzard odhalil minimální a doporučené systémové požadavky hry StarCraft: Remastered.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
30. srpna 2017
Recenze