Blizzard slaví 20. narozeniny StarCraftu napříč všemi svými tituly
zdroj: tisková zpráva

Blizzard slaví 20. narozeniny StarCraftu napříč všemi svými tituly

5. 3. 2018 9:09 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Dvě dekády herní série, to už je důvod k oslavě. Blizzard věnuje StarCraftu péči průběžně. Ať už loňským remasterem prvního dílu, nedávným zpřístupněním Wings of the Liberty k hraní zdarma nebo podporou esportové scény a spoluúčastí na pořádání turnajů. 20. výročí oficiálně oslaví až posledního března, ale dárky dostanou během měsíce především hráči, a to nejen ve světě samotného oslavence.

Uživatelské rozhraní StarCraftu II se dočká vylepšené, vyleštěné verze pro všechny tři rasy, takže za Zergy, Terrany i Protossy můžete hrát ještě komfortněji. Pokud se během oslav přihlásíte do hry, dostanete i narozeninový portrét, achievement a ikonky. Hezčí hráčská konzole si najde cestu i do remastrovaného prvního dílu.

Heroes of the Storm se kromě portrétových ikonek v průběhu měsíce dočká nového hrdiny ze světa StarCraftu, jakožto i tematických brawlů. Totéž platí pro Hearthstone. Widowmaker z Overwatche se promění v lidskou verzi Kerrigan a ve třetím Diablu přistane Dominion’s Revenge – mazlíček v podobě kosmické lodi. Hráči World of Warcraft by měli rychle najít některého ze starcraftích mazlíčků, protože pokud se mu pokloní, získají speciální časově omezený achievement.

Na konec března je připravený také krátký filmeček StarCraft Is Life, kde se hráči z celého světa podělí o své zážitky i o to, jak série ovlivnila celý jejich život. Během celého měsíce také můžete sledovat vysílání na Twitchi, kde se budou rozdávat nejrůznější kosmetické drobnosti, a konečně také výroční stream, za jehož sledování obdržíte nový skin uživatelského rozhraní.

Blizzard oslavy 20. narozenin série StarCraft oficiálně zahájil během finále Intel Extreme Masters v Katowicích. Duel jihokorejských hráčů Rogue a Classica skončil drtivým vítězstvím 4:0, finský reprezentant Serral, jediný Evropan v nejlepší osmičce, skončil na sdíleném třetím místě s dalším Jihokorejcem Maruem.

Nejnovější články